Vahepala: saime tünga

Maandumine Ho Chi Minh City-s, immigratsioon, riiki sisenemine ja lennujaamast sim-kaardi ning sularaha saamine läksid meil Annuga väga sujuvalt. Aga sellega meie sekeldustevaba tripi algus piirdus – jep, me polnud isegi kahte tundi Vietnamis olnud kui meilt juba 50€ pihta pandi.

Ho Chi Minh City lennujaama saabumisalas majas sees inimesi väga ei ole – sagimine algab alles ukse taga. Seisime Annuga rahvamassis ja üritasime aru saada kuhu taksot tellida kui meile lähenes kohalik, kes küsis kas otsime Grabi. Grabi asemel pakkus ta meile vaid väikese hinnavahega enda sõiduteenust. Kuna tema teenuse kasutamine tähendas, et me ei pidanud ootama ja rahvamassi seest õiget autot otsima, nõustusime.

Photo 09-03-2018, 16 46 16.jpg

Jälitasime teda parkla keskele, kus ta meid hoopis oma sõbra autosse pani. Lennujaamast välja sõites hakkas aga hullult vigases inglise keeles jutt, et juhil on nüüd raha vaja… kohe! Meil jällegi ei olnud täpselt õiget summat ja ta ei saanud aru ka kui üritasime öelda, et see on ok ja ta võib siis need 1,5 eurot rohkem endale jätta. Ta aina vehkis ja seletas ja me lugesime raha ja ei saanud ka midagi aru.

Sõitsime siis värava juurest tagasi parkla keskele, kus tuli veel teine kutt, kes üritas suht sama vigaselt meile miskit selgeks teha. Annu istus juhi kõrval ees ja üritas õiget raha leida (siin on rahaühikud miljonites nii et nende nullide lugemine on omaette teema) kui juht Annult rahapataka käest haaras, et “aidata” raha lugeda. Noo tundus veidi kahtlane ja ma enda arust ekstra jälgisin juhi käsi ja meie rahapatakat aga nägin ainult kuidas ta õige summa välja otsis ja ülejäänud Annule tagasi andis. Selle peale öeldi meile veel, et kuna meil pole täpset summat siis pidime selle uue kutiga kaasa minema ja ta viib meid ära ja kõik on ok.

Kõik tunduski ok. Kogu see sagimine oli küll veidi häiriv kuid vähemalt saime ilusti koju. Pärast aga raha lugedes avastasime, et taksosõit, mis pidi maksma umbes 5€ oli meile ligikaudu 55€ maksma läinud. Kuidagi oli juht ikkagi meie rahapatakast 1,5 miljonit Vietnami dongi eemaldanud ja taskusse pannud (lisaks taksosõidu hinnale). Ilmselt tõsteti meid teise sõidukisse veel ümber, et meil ei oleks mahti hakata oma raha autos uuesti lugema.

20180309_195235.jpg

Ühest küljest olime nagu pahased aga teisest küljest jagus veidi respekti ka neile – see oli tõesti väga osavalt läbi viidud petuskeem. Ma ekstra jälgisin ta käsi ja meie rahapatakat aga no minu silmad seda manöövrit ära ei tabanud. Eks elame ja õpime ning rohkem raha kotist välja ei tõmba ning transpordi eest sulas ei maksa.

Kati
Kes hoiab oma rahast kramplikult kinni ja sõidab taksoga ainult äppide kaudu

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top