Vahepala: Karma ja loosiõnn naeratasid

Kõik algas ühel nädalavahetusel kui me Markoga Seminyaki tänavatel jalutasime ja meie kõrval üks kohalik mees rolleri peatas. “Kas teil on hetk aega? Kust te pärit olete?” Nii kõlavad siin tavapärased tähelepanu võitmise ja müügi alustamine laused. Viisakate inimestena oleme sunnitud kasvõi napisõnaliselt vastama. Ja nii me Selmusega jutule saimegi…

Seminyaki tänavatel on praegu umbes 90 töötajat, kes käivad tutvustamas Karma hotelliketti. Teil on võimalus osaleda loosis ning kui te Karma hotelli kodus oma tuttavatele reklaamite, saate endale auhinnad.
Palun, võtke ja avage enda loosipiletid!

Ookei, juba olime natuke skeptilised. Tark inimene vaatab ikka kingitud hobuse suu ka igaks juhuks üle. Mis auhinnad? Miks ma peaksin Karma hotelli soovitama? Ma ju ei tea sellest midagi ja pole seal ööbinudki? Mida meile nüüd maha müüakse?!

Marko tegi oma loosipileti lahti – võit kaks valget Karma t-särki. Auhinna kättesaamiseks peab minema Jimbarani (1h kaugusel meie kodust) ja tund aega Karma hotellis aega veetma. Ee.. kuidas me siit nüüd viisakalt ära saame, sest särkide pärast me küll kolme tundi oma elust ei ohverda.

20190504_131728.jpg

Seejärel avasin mina oma pileti ja sealt tuli juba huvitavam pakkumine – minu auhind on üks kolmest:

 • 7 ööd tasuta majutust Karma viietärni hotellis kas Balil, Tais, Indias või Saksamaal või
 • GoPro või
 • 2,000,000 Indoneesia ruupiat sularahas, mis on umbes 120€.

Jess, ma olen võitnud päeva ainsa peaauhinna! Millise täpsemalt, selgub muidugi alles Karma hotellis töötajate valvsa pilgu all.

See kõlab juba palju põnevamalt ja nende auhindade nimel võin ma Jimbarani sõita küll. Täiendavalt selgitas Selmus juurde, et Jimbarani ja tagasi organiseeritakse meile hotelli poolt transport ning kohapeal tehakse meile tund aega hotelli tuuri. Järjest rohkem hakkas kõik päris eksklusiivne ja huvitav tunduma. Tore oli ka mõte, et hotelli kohale minekuga saame me Selmust aidata – tema saab meie sinna saatmise eest rahalist boonust ning kogub punkte, et hotellis paremat positsiooni saada. Vahetasime oma kontaktandmeid ning lubasime WhatsAppis edasi suhelda.

Mina olin juba täitsa põnevil ja valmis oma VIP luksushotelli tuuriks. Kuna pidime kolmapäeval niikuinii lennujaama minema, mis on 15 minuti kaugusel Jimbaranist, ühendasime kaks reisi ning leppisime Selmusega meie pealevõtu aja vastavalt. Saabus kolmapäev, kell sai 12 aga mida ei olnud, oli meie autojuht. Samuti ei saanud me ka järgneva poole tunni jooksul kellegagi ühendust. Kuna aga suund oli niikuinii lennujaama poole, otsustasime Karma hotelli üksi kohale minna.

Noo ütleks nii, et eksklusiivsest hotellituurist oli asi kaugel. Esmalt juhatati meid rahvast täis kontorisse, kus vabandati ja teavitati, et neil on tohutult palju inimesi ja hästi kiire. Tavaliselt oleksid nad meid teisele korrusele tunniajasele presentatsioonile juhendanud ja seejärel veidi hotelli näidanud. Kuna nad olid ülerahvastatud, siis palusid nad meil vaid pool ankeeti oma nime ja vanusega ära täita ning juhatasid seejärel garaaži järjekorda, kust oma auhinnad kätte pidime saama. Midagi pobiseti veel juurde, et võime kodulehelt ise hotelli kohta lugeda ja välja meid lükatigi. Keldrikorrusel saime oma auhinnad, ütlesime kuhu oma tasuta transpordiga minna soovime ja oligi kõik.

20190509_072648_091_saved.jpg
Marko võitis kaks valget K-tähega t-särki. Need said tegelikult üllatavalt kiiresti juba kasutust Javal päikesetõusumatkal. Tuli välja, et midagi suurt ja sooja oli mul sellelt tripilt just puudu. 😀
karma1
Ja mina sain meile Markoga tasuta nädal aega ööbimist Karma hotellis! Jess, see tunduski parim valik. Aga samas ma olin küllaltki kindel ka, et see auhind tuleb, sest mis motivatsiooni peaks neil olema sularaha või GoProsid ära anda?

Eee, aga et mis just juhtus? Olen küll oma auhinna üle väga rõõmus ja meie praeguse elustiiliga usun, et järgmise kahe aasta jooksul jõuame me kas Saksamaa Alpidesse või Indiasse nädalaks luksushotelli minna küll. Aga nagu..

 • praegu jättis see turunduskampaania ja hotell küll pigem kehva mulje. Kogu see orgunn oli neil nii nihu läinud. Ja kui Seminyakis kirjeldati seda tunnikest Karma hotellis kui toredat ja eksklusiivset tuuri viietärni hotellis, siis kohapeal kõlas see rohkem nagu “istud tund aega klassiruumis ja vaatad presekat”. Ja no üldse kogu see konveierliinil oleku tunne seal.
 • samas me võitsime praegu täiega – meiepoolne pingutus oli väga minimaalne ning me ei pidanud isegi tundi oma elust hotelli reklaamjutu kuulamisele kulutama. Kui hotellituur oleks isegi huvitavalt kõlanud, siis korra jäi mulje, et vähemalt osa presekast oleks rohkem nagu võrkturunduse müügijutt olnud. Olen täitsa rahul, et sellest pääsesime.
 • õppetund – kui teha sellist suurt turunduskampaaniat, tuleks selleks ka veidi paremini ette valmistada. Mind väga huvitaks, mis kogu sellest asjast saab, sest nad jagasid praegu ma oletan ikka väga palju tasuta nädalasi ööbimisi ära. Ja no tõesti, praegune esmamulje oli pigem negatiivne. Aga jällegi, kui nüüd kahe aasta ulatuses ette mõtelda, siis äkki peale hotelli külastust räägin ma sellest kohast tõesti vaid ülivõrdes? Ootan igal juhul huviga.

Aga kui nüüd selle kingitud hobuse suu kinni tagasi panna, siis tegelikult olen väga õnnelik ja tänulik oma võidu üle. 😛 Tegu on ikkagi minu suurima võiduga, mis ma kunagi saanud olen!

Päikest!
Kati

You Might Also Like

5 Comments

 1. Kinne

  Hahaha, ma tegin ka selle nalja läbi kui Balil olin veits yle aasta tagasi 😃 Täpselt sama keiss.. see tunnine presentatsioon oli myygimehega kolmekesi laua taga ja yritati 10-20k aasta tasuga karma hotellide paketti maha parseldada. Ma summat ei mäleta täpselt, aga see on nagu klubi liikme maks iga aasta ja siis saad reisida yle maailma nendes hotellides. Auhinnaks saime yhe särgi ja sama paketti. Mõtlesin india peale, aga eks näis 😜

  1. kuustikkati

   Hehe. 😀 Veelkord kinnitus, et mul ei ole üldse kahju, et me sellest tunnikesest hotellis ilma jäime.

   Aga kui see kampaania neil juba nii kaua käib, siis ma olen eriti üllatunud, et neil selline messy overload seal toimus kohapeal.

 2. harjetkallas

  Austraalias, Rottnest Islandil on üks Karma hotellidest ja tegu on igati viispluss kohaga 🙂 Niiet väga väärt võit!

  1. kuustikkati

   Äge 🙂
   Olen tegelikult küllaltki kindel, et see nädal nende hotellis saab olema mõnus. Mind hämmastas veidi lihtsalt kogu see kampaania organiseerituse viis. Aga õnnelik olen oma auhinna üle ikka!

 3. Kinne

  Huvitav, kàisin alles hiljuti Rottnest Islandil, aga seda ei teadnudki, et seal Karma hotell on

Leave a Reply

Back to top