Töö ja lõbu käsikäes

Seekord tutvustan lähemalt meie teist kodu ehk Kohubi, kus esmaspäevast reedeni suurema osa oma ajast veedame.

Nädala sees on meil nüüdseks juba elurütm olemas. Mina tõusen umbes kell 7 (aga üritan ennast uuesti pigem varasemale režiimile saada ja 6-6:30 vahemikus ärgata) ja Marko veidi hiljem. Hommikusööki sööme kas oma lemmikus Livingroom Bakery’s või tuleme kohe Kohubi ja tellime toidu töölaua taha. Samuti saab töölaua juurde tellida ka lõunasöögi, seega otseselt püsti tõusmiseks enne õhtut vajadust polegi.

Egg Wrap Thai Noodle - One of the most famous Thai dishes. Fried noodles, egg and mixed vegetables combined with an array of fresh herbs served with chopped nuts and chilli. Wrapped in an Egg Parcel..JPG
Imehea Egg Wrap Thai Noodle – üks kuulsamaid Tai toite (Kohubi menüü väitel)

Enamasti lahkume Kohubist 5-8 vahel, sõltuvalt koosolekute aegadest, kellast, millal hommikul tööle hakkasime ning õhtustest plaanidest.

Õnneks nõustume marxiga mõlemad, et tööd on Kohubis hea ja lihtne teha. Võiks ju arvata, et päike või rand võivad segajateks saada kuid õnneks nii ei ole. Päevasele ajale erilisi suuri ettevõtmisi ei planeeri siiski ning seega pole ka mingit raskust mõlemal täiskoormusega tööd teha. Pigem ütleksin, et Kohub mõjub ikkagi väga positiivse ja mõnusa keskkonnana, kuhu lähen hommikul hea meelega. Sealjuures ka nädalavahetusel näiteks lihtsalt raamatu lugemiseks ja kohvi joomiseks sobib Kohub samuti ideaalselt.

DSC_1926.JPG
Üks kohubber just kommenteeris, et me nagu elaksime kahekesti Kohubis- alati oleme kohal ja alati just täpselt selle laua taga. Eelistame tööd teha verandal (mitte konditsioneeritud tubades), sest päike, linnulaul ja värske õhk annavad energiat juurde.

Meil on Kohubis täispakett, mis sisaldab:

 • majutust;
 • juurdepääsu Kohubi tööruumidele 24/7;
 • 2 tasuta söögikorda päevas, mis tuuakse soovi korral otse kontorilaua taha, kuid mida võib ka take away-na kaasa ka võtta. Sealjuures üks söögikord sisaldab ühte menüütoodet + ekstrat. Alternatiivina saab krediidi eest osta ka erinevaid puuviljajooke, mida kohapeal valmistatakse.
  • Hommikusöögi menüü sisaldab näiteks müslit jogurti ja banaaniga, omletti, pannkooki, puuviljataldrikut jne.
  • Lõunasöögi menüü koosneb eelkõige erinevatest taipärastest riisi- ja nuudliroogadest.
  • Ekstrate nimekiri sisaldab nt täiendavat valget/punast riisi, kana, keedetud või praetud muna, maapähklivõid, valget või pruuni röstsaia võiga.

Toitu tellides saab täiendavalt märkida enda vürtsi, suhkru, õli jms sisalduse soove.

DSC_1937.JPG
Õuealas on ka väike mahlabaarilett

Veebruariks plaane tehes tuvastasime, et tegelikkuses on finantsiliselt otstarbekas Kohubist ainult töökoht rentida ning toit ja majutus ise otsida (toitu saab tegelikult Kohubi kontole krediiti kandes ka paketiväliselt osta). Siiski, esimeseks kuuks oli täispakett kindlasti hea valik, sest see tegi meie elu lihtsamaks – kõik oli ühes kohas meie eest organiseeritud ning esimesed nädalad sai rahulikult kohaliku eluolu ja keskkonnaga tutvuda.

DSC_1928.JPG
Mõnus vaade, eksju?

Inimesed kohubis jagunevad laias laastus kaheks:

 1. 20ndates meie vanused noored vabakutselised (suurem osa on IT inimesed, turundajad või coachid) või ettevõtjad;
 2. pigem 50ndates täiskasvanud laste vanemad, kes meid nähes imestasid, et oleksid nad varem endale sellist elu lubada saanud, oleks nad seda juba ammu. Väga vinge ja motiveeriv on näha selliseid inimesi, kes on oma mugavusstsoonist välja astunud ja sellise elustiili ette võtnud hoolimata vanusest. Kunagi ei ole liiga hilja!
DSC_1909.JPG
Köögi seinal asub kohubberite puu, kus on kõigi hetkel Kohubis viibivate inimeste pildid. Alates sellest nädalast on siin lisaks meile veel kaks eestlast. Marx jõudis neile vist pool Kohubi tuuri inglise keeles ära teha enne kui asjaosalised aru said, et nende emakeel ühine on.
DSC_1911.JPG
Kõik endised kohubberid

Ruumid on siin järgnevad:

 • 3 jahutatud ventilatsiooniga tuba;
 • 2 väikest skaipimise tuba;
 • mängutuba (WII, lauamängud jm), mida saab broneerida ka juhuks kui vaja vaikust/ miskit lindistada jms;
 • õueala söögilaudade ja mahlabaariga;
 • hoov võrkkiikede ja katusealustega;
 • köök, kus saab endale iga kell tasuta presskannukohvi teha.
DSC_1933.JPG
Õueala
DSC_1934.JPG
Tere tulemast!
DSC_1938.JPG
Eesruum

Kes soovib Kohubis ise ringi käia, siis alloleval lingil saab virtuaaltuuri teha:
kohub.org/virtual-tour/ .

Selleks, et edendada omavahelist suhtlust ja tekitada lihtsalt mõnusat olemist, korraldab Kohub iganädalaselt erinevaid üritusi. Sealhulgas näiteks:

 • tööpäeva keskel on communal lunchid ehk ühislõunad;
 • korra nädalas saab käia hommikul kohalikele lastele koolis inglise keelt õpetamas;
 • koos käiakse ka varjupaiga loomadega jalutamas;
 • nädalavahetusel organiseeritakse ühiselt ranna puhastamist;
 • täiendavalt on aeg-ajalt üritused merivetikate istutamiseks ja koolitused kuidas mudast/savist endale elamist ehitada;
 • pea iga laupäev on mingi organiseeritud ühisväljasõit/ettevõtmine, igal reedel karaoke ning vähemalt korra nädalas ka ühisõhtusöök mõnes pubis.

Vastavalt töökoormusele, huvidele, paindlikkusele jms saab iga kohubber osa võtta just sellest, mis talle enim huvi pakub.

DSC_1910.JPG
Meie 🙂

EDIT 6.02 kell 21:30:
Postitus sai kirjutatud valmis pühapäeval. Viimased kaks päeva on aga nii kuumad olnud, et täna andsime alla ja kolisime konditsioneeritud siseruumi tööd tegema. Valisime sobivaks ruumiks Gallery toa, sest see on kõige valgusküllasem ja avaram. 

DSC_1942.JPG
Meie uus vaade liiklusele ja elektriliinidele

Päikest!
Kati

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top