Nädal kutsuga ja muu sügis

Sügise tipphetk oli kindlasti maailmanunnu bostonikutsika hoidmine. Kuna tahame endale ka koera, siis oli tegu hea kogemusega nägemaks, kuidas elu kolmekesti oleks. Etteruttavalt – äge ja lõpparmas!

Bostoni terjer Roxy. Samasugust loodame uuel aastal endale saada. Praegu saime selle nunnupalliga viis päeva kooselu proovida.

Kõik sai alguse sellest kui üks ülikooli aegne tuttav märkas, et oleme mõlemad Eesti bostoni terjerite Facebooki grupis ja minuga ühendust võttis. Jäime veidi kutsude teemadel suhtlema ning käisin tal ka külas Roxyga tutvumas. Kui Riin käis välja mõtte, et äkki soovime Markoga sügisel viis päeva tema puhkuse ajal Roxyt hoida olime kohe rõõmsalt valmis. Milline hea võimalus!

Sõit koju

Saime nende viie päeva jooksul kindlust, et bostoni terjer on meie jaoks ideaalne tõug ning me mõlemad tõesti oleme valmis kutsuga eluks. Mina arvasin, et see on tegelikult raskem. Marko arvas vastupidi, et see on lihtsam. Kokkuvõttes on mõlemal ootused nüüd rohkem paigas. Ei jõua kevadet juba ära oodata!

Väsinud kutsu on nunnu kutsu. Kodu oli meil need viis päeva ikka päris segamini. 😀

Roxy käitus ka muidugi ümpris tublisti. Probleeme oli valdavalt ainult Mustaka korteris ehitusjärgus olevate toanurkadega ning põrandaliistudega. Viimaseid armastas Rox väga kiskuda. Küll aga avastasime, et ta ei armastanud tolmuimejat ning kui see seina ette tõsta, siis jäid põrandaliistud puutumata. 😀 Paar korda sai seda kodus ringi tõstetud, et mõni hetk rahu saada.

Liistukaitsja

Üldiselt oli Roxy aga väga nunnu. Ja neli korda päevas temaga jalutada meeldis mulle ka väga. Seda kartsin ma vist kõige rohkem, et kuidas ma viitsin või saan. Aga tegelikult oli hommikutiir mõnna värskendus ka mulle endale. Isegi kui oli kehv ilm. Päeval jagasime Markoga kohustusi vastavalt sellele, kuidas kellelgi kõnesid ja muid asjatamisi oli ning õhtul terve perega jalutamine oli tore kvaliteetaeg.

Kutsupargis. Atraktsioonidest üle ja läbi hüppamine pakkus Roxyle tunduvalt vähem huvi kui kõrval suurte koerte aias olev Rex.

Minu absoluutselt kõige lemmikum osa oli öine magamissituatsioon. Nimelt magas Roxy meie kaisus ning see nägi välja umbes nii, et

  1. kõigepealt tuli ja hingas ta mulle natuke näkku,
  2. siis puges krae vahelt teki alla,
  3. roomas kuskile põlvede/säärte juurde ja jäi sinna sinu külje alla magama.

Paari tunni pärast vahetas ta asukohta ning kordas kogu protsessi teise inimese juures.

Või siis teine meganunnu alternatiiv oli lihtsal käe alla kaissu pugemine. Süda sulas!

Bostonid on teada tuntud puuksutajad ja norskajad. Norskamine Roxyga väga isegi teemas ei olnud aga puuksu lasi küll. 😀 Hea nali oli kui puges diivanile Marko külje alla, peitis enda pea teki alla ja pepu jättis välja. Ja siis puuksutas. 😀

Veidi on raske ka sellist teise inimese kutsu hoidmist teha. Ma kiindusin küll viie päevaga väga ära. Õnneks sõitsime tema koju viimise õhtul kohe Tartusse ja pärast seda Norra puhkusele.. muidu oleks küll kodus väga kurb ja tühi olnud.

Perepilt

Lõpetuseks veidi pilte muust toredast, mis sügisel tehtud.

Mõned perekondlikud pidustused – Krissu ja Kardo abiellusid ning lisaks korraldasime Ilmega Krissule väikese beebipeo. Esialgu plaanisime küll täitsa ehmatus-üllatust, kuid viimasel hetkel leidsime, et päris sünnitama ei taha ka teda ehmatada. Kokkuvõttes oli kõik väga tore ja armas. Ja need tassikoogid paremal all nurgas olid maailma parimad!
Käisime Markoga minipuhkusel Viimsi spas. Broneerisime endale kaks ööd ja ostsime mõlemad endale ristsõnaraamatud. Nautisime saunarituaale, 18+ spa vaikust, samas majas olevat Viimsi kino ja üldse lihtsalt veidi aja maha võtmist. Ülimõnna!
Lisaks käisime Markoga curlingu proovitrennis. Tore ära proovida aga küll see on ikka veider sport. 😀
Veel mängisin esimest korda elus Dungeons & Dragonit. Päris tore oli aga samas superfänn ma ka veel ei ole. Liftis (coworking space) pani keegi algajate seltskonna kokku, mis oli tore võimalus sellega tutvust teha. Minu seni varasem kokkupuude piirdus lapsena Cartoon Networkis Dexteri vaatamisega ning nägemisega kuidas ta seda oma sõpradega mängis. // Lift on üldse sügisel äge olnud – palju tuttavaid töötab seal mistõttu on täitsa tore ja seltskondlik olemine.
Marko käis vahepeal üksi Põlvas ja tõi mulle tagasi tulles kõrvitsat. Sain esimest korda elus ise nullist kõrvitsasuppi teha ja mine noh kui imeline! Pool on veel jäätuses alles.. mitte küll kauaks ilmselt.
Käisime Marko ja Annuga Superstaari esimest finaalsaadet stuudios vaatamas. Päris põnev oli näha kuidas live showd filmitakse. Samuti olin väga üllatunud kui hästi inimesed päriselt laulsid ja kui väga mulle see meeldis. Samas järgmine nädal onlines järgmist saadet vaadates olin ma palju vähem impressed.

Lisaks eelmainitule käisin kuus nädalat 2x nädalas personaaltreeneriga väikegrupi (mina + 1 tüdruk + treener) jõusaalitrennides. Mega äge, trenni motivatsioon jälle laes ning perioodi lõpus sain Kirstilt ka väga mõnusad ja mitmekülgsed treeningkavad, mille järgi iseseisvalt edasi käia. Enne puhkust jõudsin paar nädalat seda teha ka. Siin (puhkusereisil) on ülakehapäevad asendatud surfi paddlimisega ja alakehapäevad vertikaalselt üles matkamisega.

Lisaks jõuksile käisin ka huvi pärast ujumas – sõbranna rääkis oma ujumistrennidest ning tekkis huvi – mis tasemel ma üldse olen? Arvan küll, et oskan ujuda aga äkki on tehnika ja kõik nii mööda? Proovitrennis sain hinnangu, et päris algaja ma siiski ei ole ning samuti sain kinnitust, et ujumine on mõnna! Ostsin endale isegi ujumisprillid, et oleks võimalus vahelduse mõttes aeg-ajalt otsi ujuma minna. Korra käisime Markoga koos ka Mustamäe spas – esmalt trenn ja pärast lõõgastumine saunas. Mõnna teistmoodi tööpäeva õhtu!

Nagu juba paar korda mainitud, siis praegu viibin ma üldse Norras puhkusel. Ilus riik ikka!

Päikest!
Kati

You Might Also Like

One Comment

  1. Puhkus! Ehk tere tulemast Norra - lifeplaneship

    […] auto saime kätte Tartust, siis sõitsime kolmapäeva õhtul peale Roxy omaniku juurde tagastamist sinna ja tegime sealt ka oma kaks viimast tööpäeva enne […]

Leave a Reply

Back to top
%d bloggers like this: