Lennusaaga, grafiti ja palju saia ehk tere Barcelona

Üle viie kuu viibin ma jälle Euroopas, täpsemalt Hispaanias. 26. mai varahommikul asusime Markoga teele ning päev hiljem jõudsime ennelõunal Barelonasse. Barcelonas oli meil enne Tenerfe lendu poolteist päeva aega ennast koguda ja suurlinnaelu nautida. 

lend1.jpg
Me ikka aeg-ajalt unustame ära, kui vanad, väsinud ja mugavad me tegelikult oleme ning teeme lollusi. Nagu näiteks 34h kestva lennureisi broneerimine (4 erinevat lendu). Kõige naljakam on see, et tõenäoliselt oleksime sellest umbes 10h vabalt maha saanud, aga me lihtsalt ei mõelnud sellele variandile enne kui nüüd blogi kirjutades.. Aga vähemalt oli reisiseltskond tore 🙂

Täpsemalt oli meie reis selline:

  1. kell 8 hommikul (st Canggust hakkasime sõitma juba kell 5) lendasime Balilt Kuala Lumpurisse, kus me terve päeva passisime;
  2. õhtul lendasime veidi üle 7h marsruudil Kuala Lumpur – Abu Dhabi. Seal oli meil mõni tund aega, et kahjuks edutult Odiet otsida (Garfieldi reference);
  3. siis lendasime veel veidi üle 6h Rooma ja
  4. sealt lõpuks paar tundi veel Barcelonasse.
Barcelona Marko1.jpg
Kui seda lugedes peaks tekkima küsimus, et miks me ennast nii piinasime, siis mul pole õrna aimugi.

Igaljuhul ei soovitaks seda kellelegi. Väidan, et üks pikk lend (a’la 12h) on alati palju palju parem kui kaks pikka lendu. Kui Sydneysse 5h lend tundus veel lühike, siis 6 vs 12 tunnistel lendudel pole enam vahet ja on kõik ühtemoodi pikad. Või kui on ka vaja kaks pikka lendu teha, siis soovitatavalt ilma täiendavate minilendudeta enne ja pärast.

lend2
Never again!

Igal juhul jõudsime küll ilusti Barcelonasse kohale, aga olime mõlemad korralikus jet lagis. Marko ka veidi konditsioneerist külma saanud ning oi-kui-tüdinud lendamisest. Aga vähemalt oli meie kodu väga kena, otse kesklinnas ning host super abivalmis ja tore. Väga palju me temaga muidugi jutustada ei jõudnud, sest esimene prioriteet oli lõpuks ometi üks mõnus soe dušš teha.

essa päev1.jpg
Rõduvaade linnale..
essa päev2.jpg
.. ja otse alla

Kuna Marko tundis ennast veidi tõbisena, siis otsustas ta voodis aega veeta ja esmaspäevaks jõudu koguda. Tema jaoks oli Barcelona külastus tegelikult esmakordne, samas kui mina olin seal umbes kuus aastat tagasi õega käinud. Natuke kahju, et selle tervisega Markol nii läks.

Kuna puhtaks saamine äratas mind üles ja pool päeva oli veel ees (päike loojub siin Aasiaga võrreldes väga hilja), otsustasingi üksi linnapeale jalutama minna.

essa päev5.jpg
Üllatavalt palju oli linnast meeles ja kõik oli väga samasugune. Marko nõustus ka järgmine päev, et Barcelonas on üldse väga lihtne orienteeruda. Jalutasin Placa Novale, kust äärest Markole tervenemiseks Happy Pillse kaasa ostsin. Seejärel ranna poole, Maremagnumi keskusest läbi ja pärast mööda Rambla del Ravali kodu poole tagasi.
essa päev9.jpg
Ikka oli vaja lained ja surfarid kohe üle piiluda. Vesi ja rannaäärne ilm tundus aga eriti külm ja lained pea olematud. Samas mõned inimesed istusid oma kalipsodega vees ikkagi. Ranna äärde maha istudes tõmbasin endale pigem pintsaku selga ja päevitamisest ma küll tollel hetkel ei mõelnud. Küll aga puges Bali igatsus hinge.
essa päev11.jpg
Mis mulle jalutuskäigult ägedana silma jäi, olid kõiksugused liiklusvahendid, mis linnas kasutusel olid – rulad, elektrirulad, tõukekad, rulluisud, rattad, rollerid – you name it ja kõike oli palju. Ja sõbralikud ning abivalmid inimesed!

Peale oma paaritunnist ringkäiku lootsin, et ehk on Marko ennast välja maganud, tunneb ennast paremini ja tuleb minuga õhtustama. Kahjuks ta ei tahtnud oma nina veel toast välja pista. Viskasin ka siis korra horisonti, et mõelda, kuhu ma oma korisevat kõhtu rahuldama lähen. Kell oli ju lõpuks ikkagi alles kaheksa ja päike veel paistis.
Järgmine hetk kui ma aga silmad avasin oli kell pool kolm öösel ja ma olin oma täisriietuses lihtsalt ära kustunud. Vot sulle jet lagi. Õnneks oli und veel küllaga ning mingit probleemi ei olnud pärast uneriietesse vahetamist hommikuni täie mõnuga edasi põõnata.

Screen Shot 2018-05-30 at 09.36.28.png
Esmaspäev oli meie ainus täispäev Barcelonas, seega hoolimata väikesele tõvele ajas ka Marko ennast välja. 🙂 Teisipäev tuli juba kell 5 hommikul kodust Tenerife poole liikuma hakata.
markoga linnapeal11.jpg
Päeva esimeses pooles jalutasime ise linna vahel ringi, sõitsime metrooga hekilabürinti ning teises pooles oli meil broneeritud Barcelona Uncensored tuur.
Barcelona Marko9.jpg
Marko leidis uue sõbra 🙂
markoga linnapeal5.jpg
Ciutadella Park – kuus aastat tagasi oli see purskkaev palju rohkem hooldatud ja vesi palju sinisem. Aga purskkaevuäärsest putkast sai vähemalt ülihea ja odava kohvi. Nagu Itaaliaski, on ka Hispaanias caffe latte valdavalt odav. 
markoga linnapeal3.jpg
Kaugel taustal on triumfi kaar. Kõik meie soojad riided, mis kaasas on, saavad kasutust siin jälle. 😀
sai.jpg
Peale parki nägime tükk maad vaeva, et süüa leida – esiteks on kõik lihtsalt nii kallis ja teiseks nad ainult saia söövadki! Alustades lennujaamadega eelmisel päeva olin ma viimase 24h jooksul juba rohkem saia söönud kui viimase kuue kuu jooksul kokku. Mitte et ma otseselt kurdaks, sest need maitsevad imeliselt, aga mõni praad vm soe toit oleks ka tore vahelduseks. 

Andnud alla ja süües kõhud jälle saia täis, suundusime metrooga Laberint d’Horta Parki. Kuna linna vahel saime muidu ka jalutada ja kummalgi ei olnud ühtegi põlevat soovi mingi kindla muu tegevuse järgi, tundus hekilabürint tore teistmoodi ajaviide.

markoga linnapeal20.jpg
Ja see oli viimane kord kui ma Markot nägin..
markoga linnapeal56.jpg
Okei, tegelikult mitte. Kui pealtvaates näeb see hekk korralik ja äge välja, siis..
markoga linnapeal46.jpg
seest oli see veidi hõredam ja vähem meeliülendav
Barcelona1.jpg
Aga kuna kogu ümbritsev park oli ka kena, siis saime lihtsalt veidi jalutada ning parki ja päikest nautida. 🙂
Barcelona.jpg
Ja veidi eemale linnast, kus isegi majad sind jälgivad. 😀
graffiti tour1.jpg
Õige pea oligi juba aeg Plaça de Catalunyas linnatuuri tarbeks koguneda. Ettevõte, kelle kaudu mu õe soovitusel tuuri broneerisime teeb kahte sorti ekskursioone – tasuta (st annetuspõhised) tuurid Gooti linnaosas ning 15€ maksev Uncensored tuur Ravali linnaosas, mis räägib tänavakunstist, narkootikumidest jms ebaglamuursest. Me otsustasime viimase kasuks.
Barcelona3.jpg
Me vist ootasime midagi veidi rohkem dramaatilisemat, sest tuur oli väga tavaline ikkagi. Tänavakunsti kohta oli samas äge igasugu taustalugusid ja trende kuulda. Samuti kui enne neid nii palju tähele ei pannudki, siis pärast tuuri jäid juba hoopis rohkemad kunstiteosed linnas silma. Lisaks kuulsime kuidas kanepi tarbimine linnas reguleeritud on (kui mujal ostad endale jõusaali liitumise, siis Barcelonas ostad kanepiklubi liikmelisuse), kuidas punaste laternate piirkond toimib ja miks Ravalis asuval neljatärni hotellil trellid akende ees on.
graffiti tour7.jpg
Vanasti oli siin lastekodu. Panid seinapraost oma mündi sisse ja said lapse luugist ära anda.
Barcelona2.jpg
Piilusime sisse hästi värvilistest aedadest, kuhu muidu ei oleks osanudki sattuda. Ja võibolla ei oleks julgenud ka. Tuli välja, et meie kesklinnakorter oli küllaltki kahtlases piirkonnas. 😛 Aga Barcelona tundub samas kuidagi nii turvaline..
markoga linnapeal75.jpg
Kuna Marko tundis ennast veel tõbisena, tegime peale ekskursiooni söögid ja sangriad ning läksime varakult koju ja magama. 🙂 Saia enam süüa ei tahtnud ja leidsime Aasia restorani õhtusöögiks. 😀 Ikka hea kodune söök.

Tänaseks oleme ennast juba Tenerifele sisse seadnud ning õige pea jagan ka siinseid esmamuljeid.

Päikest!
Kati

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top