Kohad, kus kondimootorit rakendada

Lisaks pargikultuurile on Sydneys ka väga mitmeid imeilusaid rannikuäärde ehitatud teeradasid. Kaunis vaade kaljudele ja lainetele + liigutamisega värskes õhus = mõnus viis aja veetmiseks.

Screen Shot 2017-10-31 at 14.46.42.png
Punase nõela juures oli kodu. Oranži mulli sees Watsons Bay ala, sinise sees Manly ja lilla sees Coogee to Bondi rada.
  • Watsons Bay

Esimene jalutuskäik oli Watsons Bay nimelises piirkonnas. Nimelt asuvad seal kaks majakat – Hornby Lighthouse (ülemine tärnike kaardil) ja Macquarie Lighthouse (alumine tärnike kaardil), sealjuures esimene pidi olema imeline koht päikesetõusu vaatamiseks. Noo ajasin siis ka ennast viie paiku hommikul üles ja 5:30 toast välja, et 6:15 päikesetõusu nautida.

DSC_1927.jpg
Kuigi jalutuskäik ja ümbrus olid väga kaunid, ei olnud sellel hommikul päikesetõusu ollagi. Selle asemel sain kaela vihma ning taevas oli tume ja hall. Pildil paremal Macquarie majakas.
DSC_1944.jpg
Vihm mind õnneks ei heidutanud ja vaated olid ikkagi kenad. Lisaks oli mul kindel plaan veel kaugema majaka juures kaasa võetud hommiku müslit süüa.
DSC_1952.jpg
Jalutuskäik oli ise lühike.. ühest majakast teise vaid umbes 3km. Mis mulle väga meeldis oli see, et peale minu olid sellel ajal liiklemas vaid väga üksikud inimesed. See-eest oli seal tohutult palju kärbseid.
DSC_1967.jpg
Majakas vol2.
DSC_1961.JPG
Hommikusöök ilusa vaatega.

Õige päikesetõus jäigi küll vaatamata kuid ilus ja mõnus algus heale päevale oli see sellegi poolest. Nii entusiastlik ma kahjuks ei olnud, et teisele katsele päikesetõusu vaatama oleksin läinud. 😛

  • Manly

Teine jalutuskäik sai mul alguse Manly rannast, kust jalutasin North Head (tõlkes põhja pea) vaatepunkti ning siis veel peaaegu sadamasse tagasi. Vahepeal tegin veel paar pausi, et vaateid (lained, surfarid, kaljud jm) nautida.

manly4.JPG
Manly beach.. see ei ole väga suur rand aga mul läks ikka päris kaua sealt mööda kõndimiseks sest nii äge oli surfareid vaadata :P. Mind lohutas õnneks see, et paari päeva pärast saan Balile, kus on palju soojem surfida.
manly7.JPG
Balil meile küll nii palju reegleid (või üldse) ei õpetatud 😀
manly12.JPG
Rannast sai alguse selline rannikuäärne teerada, mis pärast läks veel kaljude äärseks ja metsavaheliseks matkarajaks üle.
manly14.JPG
Tegelikult paistis ümbritsev linna ala ka nunnu välja aga no kohe kuidagi ei jõudnud sinna uudistama. Niigi olin liiga vähe aega Manly avastamiseks arvestanud, mistõttu jäin pärast Screenplay peole umbes 2h hiljaks.
manly15
Väga vahelduvalt külm-palav-külm-palav jalutuskäik oli 😀 Korra hakkas päike kütma siis oli tunne et jeebus mida ma sellest jopest tassin ja miks mul nii paks pluus seljas on. Teisel hetkel tõmbasin jope luku ka eest kinni ja rõõmustasin, et ikka salli ka kaasa võtnud olin.
manly16.JPG
Siin on nägin päris mitmes kohas selliseid ookeanist pooleraldatud basseine. Need näevad ägedad välja mu arust.
2 manly.jpg
Hommikusöök uhkes sadama restos. Seda pean ma ütlema, et kõik hommikusöögid, millega ennast Aussi aja jooksul poputasin olid lihtsalt hiiiiiglaslikud.
2 manly1.jpg
Ma peaaegu et ei oleks üldse tegelikult Manlysse jalutama läinud, sest mõtlesin, et ah Balil sai neid kaljusid ja sinist vett nähtud küll. Niipea kui Manlysse kohale jõudsin ja eelkõige metsavahele radadele sain jõudis kohale, et see oleks lihtsalt hiiglaslik viga olnud sinna mitte minna. 🙂
manly49.JPG
Mul on juba endal ka veidi naljakas, sest ma pole päris kindel mis hetkel minust selline looduslaps sai. Aga praegu on trend küll sinna poole, et pane mind kuskile keset kapakohilat maha ja oi oi kui õnnelik ma olen. 🙂
manly37.JPG
Siin oli ka kaljulaskumine aga sarnane Türisalu pangaga. See oli ka osa põhjusest, miks ma ehk sinistest mägedest ka midagi muud oodata ei osanud.
manly55.JPG
Taustal kaugel CBD ehk kesklinn. Manlysse tulin praamiga.
manly57.JPG
Kahevärvilised lilled!
  • Coogee to Bondi

Kolmas, kuid eelmisest kahest teps mitte kehvem jalutuskoht oli Coogee rannast Bondi randa minev tee.

DSC_2088.JPG
Rada on umbes 6km ja läheb nii kaljude äärest kui mitmetest randadest ja isegi surnuaiast läbi.
DSC_2087.JPG
Õnneks alustasin ma oma teekonnaga suhteliselt vara, tänu millele sain veidi aega ka suhteliselt vähese rahvamassiga jalutada.
DSC_2128.JPG
Kuna päev varem algas seal Sculptures by the Sea festival ja tegemist oli pühapäevaga, siis lõppu jõudes oli rada lihtsalt ummistunud.
2 coognee to bondi1.jpg
Pluss muidugi see pisiasi, et enamvähem täpselt kui ma tee lõpetasin hakkas õues korralikult sadama.
DSC_2106.JPG
Hoolimata sellest, et ametlikult on selle raja nimi igal pool Bondi to Coogee ehk justkui peaks alustama Bondist, leidsin mitmest blogiartiklist, et teistpidi on rada parem. Tehes nüüd ise raja läbi nõustun täiesti! Eriti kui Bondi pool ka skulptuurid on. Põhjus lihtsalt selles, et Bondi rand on melusem ja tundub rohkem justkui sihtkohana.
DSC_2098.jpg
Sulan päikese käes
DSC_2084.JPG
Veel üks äge ookeani bassu
DSC_2079.JPG
Lõppsihtpunkt ehk Bondi rand

See jalutuskäik lõppes muidugi toredalt.. sain midagi huvitavat Sydney ühistranspordi kohta teada ja jätsin endast vist kõige ebaviisakama mulje üldse. Nimelt ootasin bussipeatuses bussi ja siis kui see tuli hakkasin sisse minema. Bussijuht küll ütles midagi aga kohe ei registreerinud aju ära, mis see oli. Järsku kuulsin aga selja tagant kõva häälega stiilis et “khmmm.. me olime siin enne!”.

Tähendab, et see, mis bussijuht ütles, oli et ta võtab ainult kaks inimest veel peale. Sealjuures, oli minu (kui eestlase :D) jaoks buss pooltühi ja Eestis topiks me sinna vähemalt 20 inimest veel. Noo mis siis ikka igal juhul.. tulin sama teed pidi bussist välja ja jäin peatusesse järgmist ootama.

2 suburb.JPG
Esimene nädalavahetus mõtlesin ka, et lähen jalutama tegelikult. Enda arust olin hullult nutikas ja võtsin esimese suvalise praami suvalisse sihtkohta. Sattusin totaalsesse elamurajooni ja kuigi vaatamisväärsuseid või megaerilist loodust seal polnud, siis kõik majad ja tänavad nägid päris armsad välja ja veidi sellised nagu filmist. 😛 Austraalias meenutas mulle üldse kõik midagi mida ma a’la telekast näinud olen. Elu nagu film.

Päikest!
Kati

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top