Karmavõlad ja worq, worq, worq

Malaisiasse saabudes lõi jälle välja Marko suutmatus ringgitites arvutada. Nimelt läks ta lennujaamas automaadist meile raha välja võtma ning tuli esimese korraga ära 100 ringgitiga, mis on umbes 20 eurot. Sellega ei oleks me just kaua vastu pidanud.

Hoolimata väikesest ärevusest sujus Kuala Lumpurisse saabumine ilusti – lennujaam oli kena, esimest korda reisi jooksul polnud absoluutselt mingit autojuhtide/ kaupmeeste pealetükkivust ning saime ilma suurema vaevata lennujaamast kohe kohaliku sim kaardi ja mobiilse internetiplaani. Hoolimata keskööpaiksest maandumisest oli koju jõudes tunne hea.

Viimasel hetkel enne koju jõudmist saime korteriomanikult vabanduse, et miskit juhtus meie broneeritud korteriga ning me ei saa sinna sisse kolida. Küll aga saame elada omaniku teises korteris, mis on samas majas ja sarnane meie valitule. Muidu poleks ju vahet, kuid teine korter osutus tunduvalt väiksemaks ning seal polnud ei pliiti ega ka kahte lauda, mille taga mõlemad tööd teha saaks. Korter ise oli kena, kuid kaks viimast eelnimetatust olid meie elukohavalikul esmatähtsad.

Jah, malaisialaste köögi mõiste erinevus on Kuala Lumpuris jälle välja löönud – ka kõrgetes tornmajades asuvates modernsetes korterites tuleb pildilt hoolikalt üle kontrollida, kas “köök” tähendab mikrouuni või pliiti.

2017-07-18 19.28.41.jpg
Meie kortermaja esimene korrus näeb välja nagu hotelli retseptsioon kuid korterid kuuluvad eraisikutele. Siin on Airbnb teemas – sattusin ühes kaubanduskeskuses peale töötoale, kus tutvustati kohalikele Airbnb-d kui teist sissetulekuallikat.

Heal lapsel mitu nime – meie kortermaja nimetus, mis omanik ütles, oli Ramada Plaza Dua Sentral, kuid Google mapsi seda nime sisestades sa õigesse kohta ei jõua. Kaardi peal näitab ta nime Dua Sentral, kuid kohalikud taksojuhid teavad seda maja nimetusega TNB Dua Sentral (need kolm tähte seal ees on väga olulised – muidu viiakse sind valesse kohta).

Ma olin juba veidi pahur ja kuri omaniku peale, sest lisaks valesse korterisse kolimise teemale oli puudulik ka kuulutuses lubatud bassein. See tähendab, et bassein on olemas, kuid hetkel maja juhatuse poolt suletud.

Nädal hiljem saime lõpuks õigesse korterisse kolida.

2017-07-16 12.22.38 HDR.jpg
Avatud elutuba ja köök – Marko saab kontori- ja mina köögilaua taga tööd teha.
2017-07-16 12.22.48.jpg
Külmkapi taga on pliit ka. Ahju kahjuks pole, kuid ka pliidiga üksi saab juba päris palju toite valmistada.
2017-07-16 12.23.45 HDR.jpg
Magamistuba vaatega kesklinnale. 
2017-07-16 12.24.00.jpg
See teletorni sarnane torn on öösiti ilus värviline. Natuke paremal on ka kaksiktornid näha kuid kahjuks vale nurga alt.
2017-07-16 12.24.50 HDR.jpg
Miskit veidrat – kummaski korteris ei olnud wc-l ust vaid tegu oli praktiliselt avatud ruumiga magamistuppa. Siin on vähemalt kardin, kuid teises polnud sedagi. 
kodu.jpg
Korter on meil mõnus päikesetõusupoolne :). Kusjuures siin on vahelduseks nii kaua valge-päike loojub alles pool kaheksa õhtul! Ma saan aru, et Eesti suvega võrreldes pole see miskit, kuid siinpool maailma on tegu vist ühe pikema päevaga meie reisi jooksul.

Meie praegune kodu ja õige korter on väga ilus ja avar. Omanik on küll hästi tore ja abivalmis, kuid tal on vist lihtsalt kehvad töötajad – sisse kolides oli korter kehvasti koristatud, köögis on kohati koduloomad ning kasutades hinna sees olnud korra nädalas tasuta pesu pesemise teenust, sain oma valged pluusid ja kleidi tagasi roosadena. Ühtlasi jõudsid selle nädala jooksul, mis me siin sees elanud oleme ka korgid läbi põleda, nii et veetsime ühe õhtu ilma elektrita – tuled põlesid aga ükski stepsel ja kodumasin ei töötanud, sh konditsioneer, mistõttu oli tegemist päris kuuma ööga. Ühest küljest ma väga ei kurdaks, sest tunnen ennast siin kodus hästi ja mugavalt. Teisest küljest tundub, et meil või korteri omanikul on korralikud karmavõlad. Lõppkokkuvõttes broneerisime teiseks kuuks endale uue elukoha, mis asub ka meie coworking kontorile lähemal.

2017-07-18 08.45.17.jpg
Meie seekordseks coworking kohaks sai WorQ, mis asub ehitusjärgus olevas kaubanduskeskuses. All korrusel on parim toidupood, kust on hea päeva lõpus ka koju kõik vajalik soetada.
2017-07-18 08.46.06.jpg
Kui esmalt jäi WorQ silma sellega, et ta oli teistest coworking kohtadest umbes 2x soodsam, siis kohapeale minnes võlus ta meid ka oma ägeda sisekujunduse, mõnusa keskkonna ning sõbralike inimestega. 
2017-07-18 08.46.54.jpg
Meil on Worqile 24/7 ligipääs. Mitmetel coworking kohtadel Kuala Lumpuris on maja poolt piirang, et peale tööpäeva lõppu enam kedagi ringi liikuma ei lasta. 9-18 piirang meie graafikuga alati ei sobi.
2017-07-18 08.47.12.jpg
Tööle minek toimub läbi paremal asuva putka. 
2017-07-18 08.47.53.jpg
Kas pole mitte lahe läbipääs?
2017-07-18 08.48.37.jpg
WorQ-s on nii püsikontorid, püsilauad kui ka hot deskid, mis ka meie endale valisime. Kui püsikohad on tavapärastes kontorikabiinides, siis hot deskid on meile meelepärasemas avaramas ja loomingulisemas keskkonnas. 
2017-07-18 08.48.43.jpg
Kui hotdeski puhul saab valida kolme erineva asukoha vahel, siis meie töötame enamasti siin ruumis taga akna all paremas ääres. Siin kööginurgas toimuvad iga teisipäev ühislõunad. Samuti saab siit igapäevaselt tasuta snäkke, teed, kohvi jne.
2017-07-18 08.49.03.jpg
WorQis on vist reaalselt kõik olemas, mida ühelt kohalt tahta võiks – kohvik, koosolekuruumid, ürituste ruumid, skype putkad, kööginurk, mängutuba, kotttoolid, jõusaal (no see vähemalt üritab jõuks olla), dušširuum, lukustatavad kapid, tasuta massažitool, power-nap tuba ja äge trepikujuline istumiskoht, mida ma olen aastaid oma kodusse unistanud.

Niimoodi me olemegi ennast siia sisse seadnud. Endale märkamatult on juba kaks nädalat siia saabumises möödas. Kuala Lumpur on parajalt moderne aga samas endiselt väga huvitav, ilus ja mõnus linn – meile meeldib. Täiendavalt on siin suhteliselt lihtne elada tänu heale inglise keele tasemele.

2017-07-15 14.36.02.jpg
Ma ütleks, et Kuala Lumpur näeb isegi veidi futuristlik välja. Neli tasandit sõiduteid on täiesti tavaline.
tänavad.png
Kõik need eri tasandid tähendavad muidugi seda, et praktiliselt kõrvaltänavasse minekuks sõidad sa tegelikult enne kolm ringi ümber kvartali. 😀

Kuigi see linn ei ole väga kõnnitav (kõnniteid ei ole) on uberi ja grabiga liiklemine odav. Kaks korda oleme ka kohalike taksosi toetanud, kuid need maksavad ka kaks korda rohkem. Käisin vahelduseks Taist ja Balilt soetatud rannariietele ka isegi kaubanduskeskuses endale viisakaid kontoririideid hankimas. Kahjuks läks ostlemine kallimaks kui planeeritud..

telf2.jpg
Peale aastaid oma xperiate maha viskamist juhtus ämblikekraan lõpuks ka minuga

Järgmises postituses sellest, mis me oma esimeste nädalatega teha ja näha jõudnud oleme. 🙂

Päikest!
Kati

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top