Huh, ei peagi Ameerikasse minema

Umbes 1,5 aastat bucketlistis olnud wave pooli ehk tehissurfipargi külastus sai tehtuks märgitud! Ma poleks elu sees arvanud, et see nii kähku juhtub.

urbnsurf

Tehissurfipark läks mu bucketlisti siis kui Markoga surfama ning internetist õppe- ja võistlusvideoid vaatama hakkasime. Youtube-st saime teada, et Kelly Slateril on Texases wave pool, kus on alati ideaalsed lained. Kõlab ju hästi? Mulle tundus see väga põnev. Mõtlesin kohe, kuidas ma tehissurfipargis ideaalsetel lainetel barrelis surfin (nali! … või kas siiski?).

Ameerika Ühendriigid ei ole mind samas kunagi tohutult tõmmanud. Seetõttu oli ka wave pigem pika-ajaline, no umbes 10-aastane, unistus. Ja no surfima võiks ka enne õppida kui sinna minna.

Detsembris jäi aga sotsiaalmeedias silma, et Melbourne-s avatakse jaanuari keskel sarnane wave pool. Ja kuigi sinna linna polnud meil seekord plaanis minna, siis idakaldale kolides polnud Melbourne meist enam üldse nii kaugel. Lõppkokkuvõttes tundus hea mõte pigem siin väike päevatripp teha kui oodata, et ma kunagi puhtalt selle sama pargi pärast Texasesse läheksin. Õnneks oli Marko ideega päri.

Nii see minipuhkus organiseeritud saigi. Kolmapäeva hommikul kella kuueks suundusime lennujaama, üheteistkümneks maandusime Melbourne-s, umbes poole kaheteistkümnest poole seitsmeni veetsime surfipargis ja kell kümme õhtul olime juba tagasi kodus Brisbane’is. Surfisessioone mahtus selle aja sisse kaks – kell üks ja viis.

keskvaade2
UrbnSurf tehissurfipark Melbourne-s. Meie õnneks asub see lennujaamast vaid 2 km kaugusel.

Mis loom see wave pool on ja kuidas see töötab? Nagu pildilt näha, on tegu täielikult inimese tehtud basseiniga. Täpsemalt, kahe kolmnuga kujulise basseiniga, kus kõige tagumisest ja kitsamast nurgast lained “kalda” poole liiguvad. Laineid kontrollitakse masinaga ning neid on võimalik genereerida kuut erinevat tüüpi/taset, sh nii mõnusad pehmed kooruvad lained kui ka täitsa arvestatavad barrelid.

silt
Enne vette minekut naersime, et plakatil tugeva hoovuse eest hoiatati. Mis hoovus… see on ju bassein? Nali naljaks aga ka puusani vees oli kohati tunne nagu üritaks ülitugevas kärestikus seista ning paigal püsimine nõudis täitsa teadliku pingutust.

Broneeringuid saab teha tunni kaupa ning valida on võimalik kas

  • intermediate või advanced paremale või vasakule kooruvate lainete
    või
  • play in the bays ehk algajatele mõeldud valgevahu lainete vahel.
vette minemas
Uue sessiooni algus. Sisse minekuks on pargi keskmise seina ääres hoovus, mis tõmbab basseini taha nurka, takeoff tsooni.

Meie üllatuseks ei tähendanud tunnine sessioon, et lained 60 minutit vahetpidamata basseinis möllaksid. Umbes iga 10-20 laine tagant pandi masinad paariks minutiks hoopis kinni. Jälle, enne ise vette minekut mõtlesime, et milleks seda nüüd vaja on – täielik aja raiskamine ju. Kaldalt tundub ilmselgelt kõik lihtsam, sest hiljem olime väikeste puhkepauside eest väga tänulikud.

mina
Hea võimalus lähedalt oskajamaid vaadata.
lineup see
Takeoff tsoon. Tegu on päris kitsa kohaga, kus ühest küljest vaadata, et sa vastu seina ei loksu ning teiselt poolt inimestele ette ei jää. Lained tulevad ülikiirelt ja tihedalt ning eeldus on, et igat lainet püütakse. Nii on üksjagu survet, et ennast kohe kiiresti järgmise laine ajaks positsiooni saada. Sõit tehtud, suundutakse uuesti järjekorra lõppu. 

Mul on tohutult hea meel, et me intermediate versiooni proovisime. Küll aga olime seal vaid pool esimesest tunnist ning seejärel otsustasime edasi eespool beebilainetes mängida.

Mis siis juhtus? Lained olid minu arust megamõnusad ja pehmed ning meenutasid täitsa Sri Lankat. Isegi püsti sain, kuid ühtegi ilusat sõitu mitte. Minu väljakutseteks osutusid eelkõige

  • kiirus ja (minu enda poolt endale seatud) surve, millega takeoff aset leidis;
  • puudulik lauatunnetus – seda mulle harjumuspärasest väikesema laua ning ka väikse surfipausi tõttu, mis nüüd jälle vahele jäänud on. Lauavalik oli rendipoes kahjuks kesine.

Ma küll ebaõnnestusin palju aga samas mitte nii lootusetult. Pigem tekitas ebamugavust eelkõige see, et iga lainega tuleb sellel tillukesel alal uus inimene peale. See tähendab, et kui ma käntsu panen, jään ma umbes kolmele inimesele ette enne kui ma ise veepeale jõuan, laua kinni püüan ja lõpuks eest ära saan.

Samuti, kuigi mul on megahea meel, et selle elamuse kätte sain, taipasin järjekordselt, et kogu surfi võlu on minu jaoks ikkagi looduse/ookeani vibe. Tehispargist seda ei saa.

surf
Intermediate right

Minu positiivseks üllatuseks olid kõik inimesed (nii surfarid kui töötajad) supertoredad ja sõbralikud. Kartsin küll, et vihastan oma kukkumisega kõik välja, kuid lõppkokkuvõttes ei olnud seal mitte tilkagi negatiivset energiat. Pigem oldi megasõbralikud ja lineupil alustati niisama vestlust, uuriti kust ma pärit olen ja kui kuuldi, et UrbnSurfis esimest korda viibin anti soovitusi ja nõuandeid millel silma peal hoida. Mulle ikka nii nii meeldivad austraallased!

Lõppkokkuvõttes usun, et kui ma kas veel pusiksin või otse Lankalt oleksin tulnud, oleks mõned ilusamad sõidud vast ka saanud. Täitsa lootusetu ma ikkagi ei olnud.. vist.

park916
Paar tundi kahe surfi vahel veetsime teisi vaadates, süües ja ennast päikese eest peites. Park ise on väga mõnna, kuid paar olulist arenemispunkti on ka – tohutult oleks sinna vaja päikesevarje ning paremat söögivalikut. Toit oli suhteliselt kohutav ning muruplatsil oli vaid üks suur puu, kus alla inimesed ennast peitsid. Paar konteineris päikesevarjus diivanit oli ka, kuid neid jäi väheseks. Samas see park avati alles paar nädalat tagasi ja näha oli, et arendus veel käib.
meie
Hoolimata SPF50 päikesekreemist ja surfi tsingist on ka kolm päeva hiljem veel otsaesisega valus emotsioone näidata. 😀 Austraalias on absoluutselt kindlasti kõige jõhkram päike mis me ükskõik kus maailmas kogenud oleme.

Igal juhul kokkuvõtvalt megaäge päev ja nagu ikka oli õhtul tunne nagu oleks nädalasel puhkusel käinud. Ühest küljest oli muidugi ikkagi kahju, et ma wave poolist ise vaimustusse ei sattunud, kuid teisest küljest on tore, et ma ei tunne, et ma millestki ilma jääks. Ja kogemus oli vinge. Ma poleks kunagi arvanud et ma niipea selle bucketlisti tegevuse tehtud saan.

Screenshot 2020-02-01 at 13.49.14

Päikest!
Kati

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top