Esimene, teine ja üheksas

Käisime Markoga esimest korda selle aastanumbri jooksul päris teatrietendust vaatamas, teist korda elus käisin ma toostimeistrite koosolekul ning üheksandat korda kolisime me selle reisi jooksul uude koju (ja ma isegi ei loe kohti, kus me vaid paar ööd trippinud oleme).

Kui etendusele Family piletit ostes oli keelte all kirjas inglise ja malaisia, siis eeldasime Markoga, et tegu on tõlke vms lahendusega. Tegelikkuses tähendaski see kakskeelset etendust ja meie jaoks kahjuks 50% naljade kadu.

Hoolimata keelepangest, oli etendus ülimalt hea ja üllatavalt ühiskonnakriitiline. Kui üldiselt kohalikke Malaisia ajalehti lugedes jääb mulje, et siin on ikkagi küllaltki ee… rangem? moraalsem? traditsioonilisem? ühiskond, siis antud etendus pilas nii traditsioone, peremudeleid, usku kui ka kõike muud ühiskonnas toimuvad. Hästi huvitav tükk oli ja nii palju kui aru saime ka päris naljakas. Samas ei osanud sellist kriitilist etendust oodata ning hea meelega oleks tahtnud teada, mis publiku seas vanema generatsiooni inimesed sellest arvasid.

Ühel neljapäeva õhtul toimus coworking koha ruumides Elite Toastmastersi klubi koosolek, millest otsustasin samuti osa võtta, sest minu esimene toostimeistrite kogemus Penangis meeldis mulle väga.

20287064_1313006905487681_3835151659429941766_o.jpg
Tegemist oli jällegi ülimalt huvitava õhtuga ning samas võrreldes Penangi omaga drastiliselt teistsuguse kogemusega. Esiteks, kui Penangis oli meid koos külalistega alla kümne inimese, siis sellel kohtumisel oli meid pea 60 (see olevat olnud ka selle klubi jaoks rekord).
DSC_1811.JPG
Võrreldes eelmise kogemusega oli ka kogu koosolek hoopis korrapärasem – isegi minutitäpsusega kava oli igale osalejale välja prinditud. Samuti oli sellel koosolekul tagasiside andmine kuidagi eriti struktureeritud ning kvaliteetne, mis mulle väga meeldis.

Sarnaselt Penangile olid ka siin table topic (ehk suht impro) kõned, kuid seekord polnud see vabatahtlikkuse alusel, vaid bloki eestvedaja valis 4 inimest publikust. Ilmselgelt kuulusin ma sinna nelja hulka, kes 60ne kuulaja seast platsile kutsuti. Tegelikult meeldis mulle väljavalitus olemine… seni kuni ma oma teemat kuulsin: “I think Tom Cruise would make a great poolman because…“. No halloo, mu juhe jooksis nii kokku kui üldse sai aga midagi ma seal seletasin. Võrreldes Penangi toostimeistritega, siis üldisest isiklikust kogemusest/arvamusest (a’la “Ma arvan, et igaüks peaks proovima uusi asju, sest..“) on ikka kõvasti lihtsam rääkida kui sellisest abstraktsest teemast.

Igal juhul – kogu asja kokku võttes, siis Toastmasters hakkab mulle tõesti aina rohkem meeldima ning lisaks on see reisides suurepärane võimalus ägedate kohalikega tutvuda.

Seniks kuni saan, naudin ma ka veel viimast nädalat, mis Markoga samas riigis ja ajatsoonis viibin. Käisime veel üks õhtu oma eelmises kodus basseinialaga tutvumas. Esialgu sisse kolides oli bassu remondis aga selgus, et vahepeal oli see taasavatud.

vana kodu.JPG
Kui palud boyfriendil endast pilti teha ja ta udustab su strateegiliselt kaamerasilmal asuva veepiisaga ära..

Oli ka suhteliselt viimane aeg, sest nädalavahetusel kolisime me uude koju, mis asub küll kesklinnast kaugemal kuid selle eest coworking kohale lähemal.

uus kodu.jpg
See korter meeldib mulle juba palju rohkem – ilus, puhas, avar ning kõige tipuks asub see kaubanduskeskuse üleval, mis tähendab et kõiksugu (toidu)poed ja kohvikud on vaid paar korrust all pool.

Tuvastasime kaubanduskeskusest ka juba ühe ülimalt hea Tai söögikoha, kust üks päev ka Tom Kha suppi lõpuks tellida sain. Nimelt olen seda kana-kookose suppi juba tükk aega menüüdest otsinud, sest hoolimata kookose vastumeelsusest, viis Time for Lime kokakoolis suppi ise valmistades see keele alla.

Pistsin siis esimese supilusika suhu ja ütlesin vist teravuse tõttu kogemata veidi liiga kõvasti midagi “püha lehm” sarnast. 😀 Igal juhul oli teenindajal nalja palju ning ta tuli ise ja pakkus mulle, et nad saavad köögis supi natuke mahedamaks teha mu jaoks. Poolhäbisse surres aga elutänulikuna andsin toidu tagasi ja kui see teist korda mulle lauda toodi oli kõik suurepärane! Arvestades, et nii teenindus kui ka toit on Absolute Thai restos imelised, siis tõenäoliselt jõuan seal järgneva kuu jooksul neile veel üksjagu nalja valmistada.

Päikest!
Kati

You Might Also Like

One Comment

  1. jaanusudam

    Me käisime Annega lombokil ühes restoranis mille logoks oli tšillikaun. Kui toidu söömise ära olin löpetanud ja jääteed peale jöin siis hakkasin lämbuma(jää teeb asja kordades hullemaks).😀 Tol hetkel taipasin kuidas see restoran tšillikaunaga seotud on.

Leave a Reply

Back to top
%d bloggers like this: