Esimene külaline Eestist ja Muay Thai kogemus

Neid, kes meile kindlasti külla lubasid tulla oli Eestis palju. Esimesena tegi otsa lahti Krissu (minu õde), kes tuli enamvähem viimase hetke pakkumisega üksi nädalaks Taisse ning sealjuures ka peaaegu kaheks päevaks meile külla.

Krissu jõudis Koh Lantale neljapäeva õhtul ning lahkus laupäeva pärastlõunal. Jah..ma olen oma postitustega vahepeal natuke maha jäänud niiet jutt käib alles 2.-4. veebruarist. Selleks, et saaksime temaga koos aega ka veeta, tõstsime marxiga oma reedese tööpäeva pühapäevale.

Tubli ja hoolitseva õena olin ma ilusti ära planeerinud, kuidas kõik minu Lanta lemmikud Krissule võimalikult optimaalselt presenteeritud saaksid. Esimesel õhtul käisime Pangea rannabaaris päikeseloojangu taustal värsket kala söömas, maitsesime laava kooki ning tegime ühe piljardi kohalikus karaokebaaris. Plaanis oli ka Muay Thai võistluse vaatamine, kuid nagu selgus siis võistlus toimus alles pühapäeval.

Reedeks oli plaanis kajakitripp. Täpsemaid detaile ma ei teadnud, sest broneerimine käis läbi Facebooki chati kell 10 õhtul, seega läksime reisile teadmata, mis meid ees ootab. Õnneks sujus kõik imeliselt ning kogu korraldus oli väga hea – näiteks tuli turismifirma omanik reede hommikul meie maja ette ja ootas meiega koos ära, et meid ikka auto peale võtma tuldaks.

GOPR3911.JPG
Tung Yee Peng sadam, kust longboatile läksime

Päev oli mõnusalt sisustatud ning giidid hoolitsevad ja huvitavad. Võrreldes näiteks nelja saare reisiga meeldis mulle see reis palju rohkem, sest külastatavad sihtpunktid ei olnud nii ülerahvastatud ning kogu teenindus oli palju personaalsem. Üldises pildis oli päev enamvähem selline:

  • sõitsime longboatiga läbi mangroovide (mõõna aeg);
GOPR3929.JPG
Punase ringi sees on mõõna ajal kuivale jäänud hüppav kala. Neid oli seal päris palju. 
  • külastasime ühte hästi võikest saart;
GOPR3933.JPG
Minisaar. Saare poole sõites küsis keegi paadist, et kas seal eksootilisi loomi ka on.
DSC_1266.JPG
Giidi vastuseks oli “rohutirtsud”.
DSC_1260.JPG
Sõbrapilt, õelust ei olnd
DSC_1271.JPG
Meie suksu selleks reedeks
  • sõitsime kajakkidega ümber mingi teise saare (äkki oli Koh Talabeng) ning tegime väikse peatuse koopas;
GOPR4033.JPG
Fotovastutav ja hobujõud
DSC_1292.JPG
Peps on märg aga muidu eluga rahul
DSC_1304.JPG
Suplus- ja pildipaus. Enne matka jätkamist tuli kajakid üle liivariba teisele poole lükata.
G0023872.JPG
Koopasse minek. Kahjuks minu ja marxi esimene imeline koopareis on meid ära rikkunud – kõikidel senini peale seda nähtud koobastel on ikka suhteliselt raske meile muljet avaldada.
GOPR4001.JPG
Põletava päikese eest peidus
  • sõime paadis kõhu täis eluheast grillkanast ja arbuusist;
DSC_1281.JPG
Kana grilliti otse paadis. Toidust endast pilti pole, sest kõhud olid liiga tühjad ja toit lihtsalt niiiiiiii hea. Kuna seekord me ei näinud, kuidas arbuusi lõigati, siis maiustasime kahe suupoolega.
  • läksime Bubu saarele, kus kõigi osaliste üllatuseks ootas meid lõunasöök;
DSC_1325.JPG
Ee..mida? Kas me just ei söönud kõhtusid täis? Okei.. ah sa tõstad ise mulle süüa taldrikule ette? Palun hästi natukene.. (tõstab taldriku kuhjaga riisi täis). Toit maitses imeline aga väita, et pärast oli natuke raske olla on pehmelt öeldud.
  • vaba aeg Bubu saarel jalutamiseks ja ujumiseks;
DSC_1341.JPG
Häid lambaid mahub ikka palju ühele enekale.
GOPR4063.JPG
Pilvebaleriin
GOPR4072.JPG
Hea soolane vesi hulpimiseks
DSC_1363.JPG
Ühel hetkel kutsus giid pubi tagaruumidesse taga-aia loomi vaatama. Kui ta keele välja toppis, siis see oli umbes sama pikk kui ta kael.
  • sõit tagasi Koh Lantale longboatiga läbi mangroovide (tõusu aeg), vahepeatus ahvidega sõbrustamiseks.
DSC_1379.JPG
Tõusu ajal näeb kõik kena välja (vs mudalaukad mõõna ajal)
DSC_1394.JPG
Mitu ahvi leiad pildilt?
DSC_1391.JPG
Vanad sõbrad
DSC_1406.JPG
Kes oleks arvanud, et piisava motivatsiooniga hakkavad ahvid ujuma? Seekord piisas selleks arbuusist. Lisaks, kui meie laeval puuviljad otsa said, hüppasid nad nagu vanad kalad sulpsti vette ja ujusid mangroovidesse tagasi.

Kuna Krissul oli Lantal vähe aega, läksime veel samal õhtul meie lemmikusse Rock Beach baari päikeseloojangut ja kokteile nautima.

DSC_1914.JPG
Magusapomm ehk oreo mocha kui ma ei eksi
DSC_1915.JPG
Pole paha viis päikeseloojangut veeta
DSC_1437.JPG
Mojito liivakastiämbrist

Kuna Rock Beach baari kõrval pakutakse ka massaži, jätsime Marxi raamatut lugema ja läksime Krissuga nautlema. Minu jaoks oli see esimene Tai massaaž. Naljakas oli see, et kuigi mina valisin õla- ja peamassaži ja Krissu selja- ja õlamassaži, siis ainsad kohad, mis meil masseerimata jäid olid kõht ja rinnad. Tundub, et neil käibki nii, et iga pakett sisaldab kogu keha massaaži pigem väikse rõhuga sinu valitud alale. Ma ikka mõtlesin alguses tükk aega, et huvitav kas peaks oma valikut neile meelde tuletama?

Teine naljakas asi oli, et kuna asukoht on ranna lähedal ja õues katuse all, siis kuulsin massaaži ajal mõnusat merekohinat ning seda, kuidas õues müristas ja tormiliseks läks. Massaaži lõpus õega teed nautides avastasime, et meie kõrvale oli asetatud puhur, mis oli päris tugevaks keeratud. Huvitav kas see rahustav merekohin, mida ma kuulsin oligi äkki hoopis seesama puhur?

Enne baarist lõplikult lahkumist õnnestus meil ka väikest tuleshowd veel näha.

Kuna vaatasime, et taksosõidud lähevad päris kulukaks ja soovisime rohkem vabadust, rentis Krissu laupäeval üheks päevaks rollu. Kuna minul ja marxil on ühine sõiduk olemas, tähendas see, et saime ise nüüd kõik koos rolludega saare lõunapoole sõita, et võtta ette väike matk läbi metsa kose äärde.

DSC_1452.JPG
Cheesy
DSC_1457.JPG
Minu äge õde 🙂

Matk oli parajalt lühike aga mõnus – sai korduvalt üle jõe, kivide ja kändude ronitud. Ahjaa, eestlasi leidub ikka igalepoole. Keset metsa matkates ja omavahel jutustades tervitati meid jälle lausega “Tere eestlased!”

Peale matka tegime veel Krissu jaoks viimase supluse Bali rannal (ranna nimi) ning läinud ta oligi. Õhtul käisime veel Marxiga Rock Beach baaris ja Kohubis raamatut lugemas ning mina harjutasin natuke rolluga iseseisvalt sõitmist (senini olin vaid marxi selja taga istunud). Pühapäeval tegin oma esimese pikema sõidu üksi ning sellest ajast alates olen juba üksjagu iseseisvalt liigelnud. Tohutult mugav on ikka ja väga palju vabadust annab juurde. 🙂

Nagu enne mainitud, tegime pühapäeval tööd ning õhtul käisime ka Muay Thai võistlust vaatamas. Kohubi liikmetel on nimelt 2 VIP piletit, mida saab tasuta kasutada.

DSC_1916.JPG
VIPid istuvad lava ääres. Üle pika aja esimest korda on naine roolis ning Marx saab õlut nautida.
nats imelik on spraiti juua ja kommi süüa ja vaadata kuidas kakeldakse.JPG
Kaklus täies hoos. Natuke naljakas tegelikult, kuidas võistlesid eri vanuseklassid alates täitsa noortest kuni äkki mingite kahekümnelistelini ning suurimad kaasaelajad ja ergutajad platsi ääres olid suitsetavad ja alkoholi joovad vanamehed.

Kellel huvi, saab ühte raundi vaadata ise siit: video link.

Kokkuvõtvalt ütleksin selle esimese kogemuse kohta, et see oli huvitav aga ei tekitanud vaimustust/ tungivat soovi tagasi minna. Ta oli vähem hirmus ja verine kui ma kartsin (verine ei olnud pea üldse, kuid üks tüüp löödi korraks oimetuks küll), kuid kohati (eelkõige vanemate vanusegruppide puhul) oli minu jaoks veidi ebameeldiv vaadata ikkagi. Täiendavalt, kuna ma Muay Thai kohta palju just ei tea, siis polnud mul peaaegu ühegi raundi lõpus enne kohtuniku märguannet aimu, kes võitis. Ma lihtsalt ei osanud hinnata mis tehnilisi lööke seal rohkem väärtustati ja mida vähem.

Huvitav oli aga näha, kuidas võistlejate eest hoolitseti ja pauside ajal kiire pesu, massaaž, venitused ja õpetussõnad kõik kolme minuti sisse ära mahutati. Kõike arvesse võttes, olen ma rahul, et käisin seal ära ning sain jälle kogemuse võrra rikkamaks.

Mõned pildid veel lõppu..

16299931_10102846889587310_3001063689742052805_o.jpg
Karaokelõvid. 🙂 Keskel asuv Kevin on siin põhiline karaoke eestvedaja kohubberite seas.
DSC_1274.JPG
Eeskujulik suvitaja
DSC_1298.JPG
Me Marxiga muidu siia maani ei usu, et me päriselt sellist elu elame praegu. Just arutasime hiljuti, et koguaeg on selline tunne, et millal see paradiis nüüd otsa lõppeb?
DSC_1310.JPG
Üllatavalt mugavad kanuud
DSC_1329.JPG
Bubu saarel
DSC_1346.JPG
Võrkkiike seekord polnud, seega tuli muu lahendus leida lebomiseks (või vähemalt poseerimiseks).
DSC_1359.JPG
Hoiab kümne küünega kinni ja ei taha koju minna?
DSC_1375.JPG
Tagasi sõites korjati kõigile mangroovide seast sellised taimed. Seal kus auk oli, oli enne pikk vars, mille välja tõmbasime. Sellisel kujul sai neisse taimedesse puhudes neid vilena kasutada
DSC_1376.JPG
Varred viskasime maabudes mudasse püsto seisma ning väidetavalt peaks sealt viie aasta pärast põlveni kasvanud uued taimed leidma.
DSC_1411.JPG
Suhkrusõltlane
DSC_1431.JPG
H2T (head to toe) modell. 😀
G0174130.JPG
Saime Krissu GoProga lõpuks natuke basseinipilte teha. Välja tulid kaadrid justkui igast teisest õudusfilmist.
DSC_1945.JPG
Ostsime endale lõpuks toidukarbi ja noa, et saaksime piiramatult arbuusi süüa
pesusüsteem miinus sok.JPG
Oleme vahepeal paar korda ka riideid pesumajja viinud. Õnneks on seni kõik hästi läinud ja oleme kõik õiged asjad tagasi saanud (üks kohubber oli näiteks oma pluusist ilma jäänud ja võõrad aluspüksid juurde saanud). Riiete sorteerimiseks on neil väga leidlik süsteem –  kõikidele ühe inimese asjadele pannakse ühevärviline lõngajupp külge. Jama on ainult siis kui nad neid eemaldada unustavad (nokib pool tundi lõngajuppe iga eseme küljest lahti).
arusaam esmaabist (2).JPG
Marko ütles üks päev mulle, et meil on esmaabi varustusest erinev arusaam…
arusaam esmaabist (1).JPG
Tõesti? Kas sa tahad öelda, et see ei olegi standardpakett?

Päikest!
Kati

 

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top