Diplomeeritud ja uue autoga

Aeg lendab! Mis tähendab, et lõpuks ometi oleme Markoga oma kauaoodatud uue auto kätte saanud. Lisaks, olen ma vahepeal edukalt läbinud kaks kuud improõpet ja selle eest isegi diplomi saanud!

Ja meie uus suksu on..

Uus Škoda Octavia!

Jaa just nii edev meie uue auto avamine oligi. 😀 Sellele järgnes veel tund aega funktsionaalsuste selgitamist ning järgnevad nädal aega hommikukohvi kõrvale kasutusjuhendi lugemist.

Siiani oleme oma suksuga väga rahul! Sõita on mega mõnus ja uus auto on lihtsalt tore. Muidugi oleme ka supertänulikud oma suveautole – ilma selleta poleks me ilmselt osanud või julgenud gaasiautot soetada. Polnud varem väga silma jäänud ja poleks ka teadnud kas õigeid tanklaid ikka piisavalt on. Aga auto ostu hetkeks olid gaasitanklad juba igas Eesti nurgas testitud ning Euroopas on neid veelgi rohkem. Ja no nii meeldivalt soodne on ikka CNG-ga sõita. 400km maksab umbes 12,6€!

Mulle hullult meeldib meie auto salong ja eelkõige see, et käigukang on asendatud mõnusa väikese nupuga. Teine lemmik asi on meie XXXL pagass. Järgmine suvi saab sinna ilusti meie 2 rulluisukarpi ja 2 rula mahutatud ning ruumi jääb ülegi!

Tehnikaimedest on mu lemmikud

  • roolisoojendus – no mine pekki kui mõnna see praeguste sügisilmadega on. Vahel läheks autoga sõitma lihtsalt selleks, et sõrmi soojaks saada.
  • Kessy ehk keyless entry – geniaalne. Praktiliselt polegi vaja kunagi võtit kotist välja otsima hakata. Saab uksed lukku ja lahti ka niisama.
  • mobiiliäpp – ma olin nii sillas kui kuulsin, et saan telefoni äpp-i, kust näeb kas auto on lukus (jm infot). Ma olen täpselt see inimene, kes paneb auto kinni, läheb teisele korrusele kontorisse ja siis õue tagasi, et uuesti kontrollida kas ma ikka panin auto lukku (jaa, alati panin). Nüüd saan seda kõige telefonis teha! Ainult et iga teine kord äpp-i avades käsib ta mul uuesti sisse logida mis on veidi tüütu.. aga you win some you lose some.
  • Side assist – ehk need oranžid tuled mu peeglitel kui keegi mulle suure hooga läheneb või mu pimenurgas sõidab. Mu awareness, mis liikluses mu ümber toimub kasvas just +200%.
  • KITT funktsioonid nagu ise pidurdamine või rooli pööramine. 😀 Ma olin nii hyped kui esimest korda tundsin kuidas auto piduripedaali mu jala alt ära tõmbas, et minu eest pidurdada. Või rooli päriselt keeras, et mind joonte vahele saada. Nii äge!
    PS. tegu oli mõlemal juhul kontrollitud testiga.. minust ei ole vahepeal liiklushuligaani saanud.

Igal juhul.. kõik on äge. Oleme rahul!

***

Tegin lõpuks, enne talvekülmasid ja uue auto kätte saamist, oma lõppastmekoolituse ka ära. Need libedaraja piruetitamised pole päris minu teema ikka. Aga tehtud sai.. ja ei võetudki mu lube ära! 😀 Ei tea miks ma nii põdesin selle pärast. Teoreetiliselt võin nüüd juba umbes kuu pärast load ära vahetada ja vahtralehe tuulde lasta!

Sain diplomi.. improkomöödias!

Sügisel tekkis tunne, et lisaks akrole ja MyFitnessile võiks mul mingi hobi või tegevus veel olla. Täpselt õigel ajal sattus mu FB feedi Ruutu10-ne impro reklaam – tule proovitundi ja registreeri 1. moodulile. Kõlab põnev!

Kes ei tea siis (allikas: Wikipedia) ..

Improteater ehk improvisatsiooniline teater on üks teatri liikidest, kus lugu, karakterid, dialoogid ja stseenid mõeldakse kohapeal välja.

/…/

Improteatri treening erineb tavapärasest näitlejaõppest ning selle rõhk on peamiselt spontaansusel, julgusel, mängulisusel, koostööl ja partneri märkamisel.

Ruutu10-ne etendusi käisime Markoga esimest korda juba viis aastat tagasi vaatamas. Ühtlasi tean ma erinevatest tutvusringkondadest päris paari vinged inimest, kes rohkemal või vähemal määral mingi hetk improga tegelenud on. Samas tundus see vanasti nii ekstravertide asi ja absoluutselt üldse mitte midagi minule.

Nüüd aga otsustasin ennast veidi mugavusstsoonist välja lükata ja vähemalt proovitunnile võimaluse anda. Minu õnneks või õnnetuseks oli see nii äge, et panin kohe peale tundi seal samas parklas autos istudes ennast ka kursusele kirja.

Meie 1. mooduli (sissejuhatus improsse) grupp. Kokku on Ruutu10-l 4 moodulit mida on võimalik läbida.

Kursus sisaldas endas 7 esmaspäevaõhtust tundi (koos kodutöödega :D) Ruutu10-ne stuudios ning lõpuetendust. Finaal leidis aset Von Glehni pubis, kus kõik õpilased koos kogenuma improtajaga 3-minutilise stseeni tegid. Publikuks olid teised improtajad ning õpilaste kohale kutsutud sõbrad, elukaaslased jms.

Lõpuetendus

Suhteliselt kursuse lõpuni olin ma veendunud, et sellest 1. moodulist mulle impromaailmas piisab. Aga osaledes peale kursuse lõppu veel ühel avatud improtunnil, tekkis tunne, et noo tegelikult tahaks ikkagi veidi veel. Ja nüüd alustangi juba paari nädala pärast 2. mooduliga, mis keskendub impro pikk-formaadile. Põnev!

Olen Markoga, teiste improtajatega ja ka üksi sügisel päris mitut improshowd vaatamas käinud. Nii äge on juba mingeid formaate ja mänge ära tunda. Lisaks käisin ühe korra ka improräpi töötoas. 😀 Noh jah.. see on ikka täiega next level. Rütmitaju, riim, delivery ja lihtsalt meeles hoidmine, mida sa tegema pidid… äge kogemus aga ikka paras pähkel! 😀 Samas see nädal nägime etenduse raames laval just ühte improlaulu/räppi ja no mine pekki kui hea see oli!

Muud toredat

Mis siis veel? No esiteks olen ma jätkuvalt iga nädal tublisti akrojoogas käinud. Nüüdseks siis juba pool aastat jutti. Enamuste inimeste jaoks ehk naljakas kuid minu jaoks on nii suur asi lihtsalt see võimalus millegagi järjepidevalt tegeleda! Paikseks olemise võlud.

Sügisesed akrojäädvustused

Ühe tunni käisin sügisel ka roller derby-ga tutvumas. Esiteks oli see lihtsalt äge avastus, et Eestis sellise spordialaga tegeletakse ning teised on mul kerge love-hate suhe neljarattaliste uiskudega. Lapsepõlvest on roosade ratastega rullikatest helged mälestused. Aga Markoga umbes 5 aastat tagasi Tartus neljarattalisi proovides olin küll nagu elevant ratastel.

Enda üllatuseks tuli sõitmine täitsa okeilt välja ja see üks tutvusmistrenn oli tore vaheldus. Derby pisikut ma siiski külge ei saanud ja impro, akro ja MyFitnessiga tundus sügis juba päris toimekas niikuinii.

Kuna Eestis roller derby radasid pole toimus tund sisehallis kossuplatsil.

Mõned mõnusad tripid, nädalavahetuse seiklused jms oleme ka vahepeal ette võtnud. Lõpetuseks lisangi siia paar toredat pilti meeldejäävamatest seikadest.

Kalalkäik. Suurim saak oli kahjuks silgusuurune ja õhtuks pidime siiski poest süüa ostma.
Väike varahommikune jalutuskäik Nelijärvel 🙂
Jalutuskäik Paldiski kandis siis kui lehed veel ilusad värvilised olid – päris äge loodus ja maastik on seal!
Omg! Paljassaare! Siin samas Tallinna külje all! Mis mõttes ma pole seal kunagi käinud? Nii ilus jalutada ja eriti joppas meil ilmaga – nii ägedad värvid, ilusad lained ja isegi paar surfarit vees!
Üks nädalavahetus käisime sõpradega Ida-Viru tripil, kus ma tegin ilmselt oma elu tünnisaunas istumise rekordi. No ikka tunde sai seal ligunetud! Lisaks käisime ägedal safaril kaevanduses. Nüüd ootan ma aga kevadet et saaks sinna edasijõudnute orienteerumisele minna – meie räägiti kuidas see sisaldab mägede harjadel ronimist, laskumist ja mida kõike veel. Kõlab nii äge!

Päikest!
Kati

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top