Coworkid, ühisüritused ja järjekordne teostatud bucketlist item

Facebooki grupid on kõige võti – kui coworking kohas on senini toimunud oodatust vähem üritusi, siis seevastu erinevates gruppides leidub mitmeid iganädalasi kokkusaamisi. Eraldi Facebooki gruppe leidub nii Chiang Mai digiränduritele, lauamänguhuvilistele, tüdrukutele kui ka coworkingu liikmetele.

boardgame.jpg
FB grupi Chiang Mai (Nimman Area) Board Games Meetup iga esmaspäevase lauamänguõhtu seltskond
CM girls lunch.jpg
Igal kolmapäeval toimuvad FB grupi Chiang Mai Nomad Girls ühislõunad. Lisaks jagatakse seal ka palju kõiksugu muid üritusi.
story party.jpg
Sotsiaalmeedia kaudu leidsime ka ürituse nimega Story Party ehk midagi stand-upi laadset, kus läbivaks teemaks olid kohutavad kohtingud. Huvitava kokkusattumusena oli seltskond just paar kuud tagasi Eestis esinemas käinud ning sissejuhatava näitena rääkisid, kuidas Eestis oli keegi etenduse alguses publiku seas püsti tõusnud ja teatanud et deitimine Eestis on kohutav 😀

Meie töökohaks on Chiang Mais Punspace – tegemist on jagatud kontoriga, millel on siin kokku kolm asukohta. Ühega liitudes saab ligipääsu kõigile.

nimm1.jpg
Meie põhiline töökoht on Punspace Nimman, mis asub samas linnaosas meie koduga. Iga hommik algab mõnusa veerandtunnise jalutuskäiguga tööle ning ka keskkond on siin kõige rohkem meeltmööda. Maja ees on väike hoovike ning kohviputka. Teravam silm võib pildilt ka elevandi leida.
Punspace.jpg
Istekohti on siin tegelikult küllaltki vähe. Aga kui hommikul tublisti kaheksapaiku kohale jõuame saab veel istuda küll… Me oleme pirtsakad ka.. tahame ikka aiavaadet.
Punspace1.jpg
Teine kontor on Punspace Tha Phae Gate. See asub vanalinna teises otsas ja küllaltki kaugel meie jaoks. Positiivse poole pealt on see jällegi parimale kana biryanile väga lähedal. Kuna seal töötamine tähendaks aga taksosõitu, transpordiajakulu ning Marko arvates nägi see liiga kontor välja, siis eriti palju me sinna ei kipu. Aga eks vajadusel (st kui mõni äge üritus peaks aset leidma) ikka võib ja tore on vähemalt teada, et meil on valikuid. 😀

Teadmine, et meil on palju valikuid, kus tööd teha on kusjuures sama hea kui teadmine, et meil on bassein – tekitab hea, tähtsa ja toreda tunde aga tegelikult ikka teed oma asja ja väga ei rakenda võimalust. 😀

kiew
Kolmas valik – Punspace Wiang Kaew. Veidi lähemal eelmisest kuid veelgi enam kontorilikum, kohati tsipa hämar ja külm. See avati alles jaanuaris, nii et nad veel õpivad ja sätivad sisse ma usun.
üritused.jpg
Kui enne siia tulekut oli mulje, et coworkis on täiega palju üritusi, siis tegelikult on Chiang Mai üritused pigem coworki välised. Punspace-il on põhiliselt iganädalased ühislõunad (1x nädalas igas kontoris) ning ülenädalane cheers night (endine beer night kuid alkoholi ei tohi enam promoda). Workshope on küll paar üksikut ka olnud kuid pigem spetsiifilised (a’la kuidas paremini online koolitusi teha biznezina) ja mitte niiväga kutsuvad.
siider.jpg
Põtru ei sisalda. Soomlastele ei ole ohtu.

Lisaks eelmainitule on Maya kaubanduskeskuses 24/7 avatud coworking kohvik CAMP, mis on megaägeda sisustusega. Süsteem seisneb selles, et igaüks võib seal töötada, õppida, joonistada jne ning kohvikust miskit ostes saab 2h kehtiva wifi koodi. Oma toiduga sisse minna ei tohi.

blogi pildid.jpg
Istekohti jätkub paljudele ja olemas on isegi eraldi koosolekuruumid. Eriti meeldib mulle ruumi keskel asuv puumaja.
maya camp1.jpg
Vaieldamatu lemmik on minu jaoks samas ikkagi trepiastmetele tehtud töönurgakesed. Ma pole kunagi normaalselt toolil istuda osanud, niiet see on minusuguse jaoks ideaalne.
maya camp2.jpg
Vajad pausi? Pole probleemi! Rõdul saab rahus päikest võtta, vaadet mäele nautida ning soovi korral laua taga einestada. Aa, seal on veel ühed istumistrepid ka!

Ja lisaks nendele töökohtadele, siis suhteliselt mistahes kohvikusse sa Chiang Mais sisse astud, siis alati on seal vähemalt üks arendaja oma Maciga ees. 🙂

laadija.jpg
Macidest rääkides.. olles nüüd juba vist 8 kuud Maci kasutaja sain ma alles eelmisel nädalal teada, et mu laadijal on eraldi kaks konksu, mis on mõeldud juhtme kokku kerimiseks. Geniaalne!

Esimesel nädalavahetusel peale Chiang Maisse saabumist osalesime ka üritusel nimega Nomad Summit. Tegemist on iga-aastase digiränduritele suunatud konverentsiga. Suurte õppimisootustega me sinna ei läinud – pigem oli lihtsalt huvi üritus ära näha ning uute inimestega tutvuda.

20180119_182607.jpg
Ühepäevase konverentsi kohta oli sellele üritusele juurde haagitud kolm pidu – reedeõhtune eelpidu (pildil), laupäevaõhtune konverentsijärgne pidu ja pühapäevane bassu pidu.
20180120_093011.jpg
Kuskilt lugesin, et osalejaid oli u 400. Nende seas oli nii juba aastaid digiränduri elu elanuid kui ka lihtsalt sellise elustiiliga tutvuse tegijad.
20180120_095113.jpg
Ettekandeid oli küllaltki erinevatel teemadel: From Startup Intrapreneur to Online Entrepreneur; Making $2 Million a Month in Sales with Dropshipping; From Bootstrapping to Millionaire Mindset; Building a Six Figure Service Based Business from Scratch (selle kõne esitaja oli sama, kelle korraldatud digiturunduse konverentsil ma Balil sügisel osalesin); Selling Turnkey Physical Real Estate while Location Independent; Youtube for Brand Building, Authority, and Business; Finding Accelerated Serendipity, Motivation, and Community; Real Income by Creating Real Value.

See ei kehti kindlasti kõikide presentatsioonide kohta, kuid mõne inimese puhul jäi mul kõnest pigem kehv maik suhu. Jäi mulje, et üksjagu on ka inimesi, kes teevad mistahes, et raha kokku ajada ja teatud elustiili endale lubada, kaalumata tegelikult seda, kas nad oma tegevusega mingit väärtust loovad.
Vähem kui tunniajase presentatsiooni põhjal on seda muidugi väga pealiskaudne hinnata kuid minu jaoks on tegu südamelähedase ja keerulise teemaga, millest ma viimase aasta jooksul aina rohkem ja rohkem mõtlen. Mainin ära ka, et esinejate seas leidis selles vallas ka väga inspireeriva mõttemaailmaga inimesi!

20180121_143502.jpg
Järgmise päeva bassupidu 🙂
pool party.jpg
Võib öelda, et meie jaoks oli Nomad Summit edukas – tutvusime seal mõnegi toreda inimesega ning ühe paarikesega käisin ma järgmisel nädalavahetusel ka the Grand Canyonis (ei, ma ei ole vahepeal USAsse jõudnud).

The Grand Canyon oli mul järjekordne bucketlisti tegevus, millele nüüd kriipsu peale sain tõmmata. Nimelt kunagi aastaid tagasi mäletan, et vaatasin the Wipeout saadet telekast ja mõtlesin, et selline takistusrada oleks lihtsalt geniaalne vaba-aja veetmise koht. Ma nii tahtsin ja lootsin, et saan ka kunagi sellist rada läbida.

20180128_113627.jpg
Kõige vingem seikluspark, kus ma kunagi käinud olen! Ja kui mujal maailmas maksaks see hingehinda, siis siin oli pilet vadi 11,5€. Aasta tagasi oli see veel 2,5€ odavam olnud kuid siis nad otsustasid hinda tõsta ning piletihinna sisse samas ka kohe zipline-i panna. 
G0257919.JPG
Ja ikkagi – kuigi see asub vaid 30 minutilise autosõidu kaugusel kesklinnast ning me läksime sinna pühapäeva keskpäeval, siis ei olnud seal inimesi peaaegu, et üldse! Mis meile muidugi sobis, sest seda rohkem saime me seal lõbutseda.
20180128_113851.jpg
Reisiseltskonnaks oli seekord Nomad Summitil tutvutud paarike ning internetist juurde leitud üks tüdruk. Marko jäi koju, sest ta suutis ennast reedel külmetada ning veetis kolm päeva kodus voodis.
G0187674.JPG
Sisemine laps meis kõigis on õnnelik
great canyon.jpg
Üritasin ka rada läbida aga kukkusin halenaljakalt läbi :D. Kes rohkem naerda tahab võib videot tsekkida: https://youtu.be/AUy07jfkIQg See on ausalt ka palju raskem kui välja paistab!
great canyon2.jpg
Töötajad jalutasid seal igalt poolt poolmuuseas läbi ja olid üldse väga oskuslikud. Minu faceplank andis ilmselt kõvasti rohkem tunda:https://youtu.be/ZUb4d3vlqAo
zipline.jpg
Zipline raja lõpus püüab sind kinni ämblikmees.

Ühesõnaga – see veepark on kõige ägedam asi üldse ja järgmine nädalavahetus lähen veel Markoga koos uuesti ka sinna. Seniks aga üritan blogiga järje peale jõuda ja see nädalavahetus naudime üldse saare elu.

Päikest!
Kati

You Might Also Like

One Comment

  1. Suveks koju, siin on ka äge! – lifeplaneship

    […] Markoga üle ka Männiku Funparki ehk juuli lõpus avatud veepealse batuudipargi. Chiang Mai Grand Canyoniga seda muidugi võrrelda ei saa aga äge, et Eestisse ka ikka uusi asju tuuakse. Samas on park […]

Leave a Reply

Back to top
%d bloggers like this: