Jälle see Bali – kellega ja kus?

Ise ka ei usu – ma olen viimase aasta jooksul juba neljandat korda Balil! Miskit lihtsalt tõmbab mind siia tagasi. See kord on selleks mõnus ilm, rand ja surf.

airasia reallyyyy.jpg
Teel Balile nägin Kuala Lumpuri lennujaamas AirAsia maja. Ma ei ole kindel, mida nad selle väljapanekuga öelda tahtsid? 😀 Minus igal juhul kindlustunnet ei tekitanud just.

Seekord elan ma Balil juba tuttavas kohas – Canggus ning töötan samuti varem külastatud Dojo coworking kohas. Kuna Dojot arvustasin ma juba eelmisel aastal (postitus: Kaks nädalat Canggus) ja midagi väga muutunud ei ole, siis uuesti sellest pikalt kirjutama ei hakka. Ainsateks suuremateks erinevusteks on seekord valitud piiramatu pakett ning rohkemad üritused (eelmine külastus langes paastukuu ehk vaiksema perioodiga kokku). Kuna hetkel on mul Canggus ka Dojo väliseid sõpru külas, siis tõenäoliselt esimesel kuul ma olen Dojo liikmeüritustel vähem aktiivsem.

welcome breakfast.jpg
Hoolimata sellest, et ma olen Balil ja Canggus juba üksjagu käinud, otsustasin teisel hommikul uutele liikmetele mõeldud hommikusöögist osa võtta. Idee on, et pakutakse võimalust hommikusöögi ajal õppida, kuidas Balil ellu jääda ning teiste uute liikmetega tutvuda.
welcome breakfast2.jpg
Minu üllatuseks oli siin mullegi uut infot. Kuigi ma tunnen ennast Balil ülimalt hästi ja turvaliselt, siis korraks suutsid nad mind ära ehmatada kõiksugu hiljutiste vargusjuttudega – a’la roller sõidab mööda ja varastab telefoni/rahakoti/käekoti ära isegi kui sellest kinni hoiad korralikult. Selleks tehakse sulle hoo pealt natuke haiget, et sa tähelepanu kaotaksid või telefoni maha kukutaksid. No kõik mis räägiti oli tegelikult common sense ning ehk oligi hea, et mind korraks maapeale tagasi toodi. Mõistlikult tasub igal pool käituda oma asjadega. 🙂
bahasa-indoneis.jpg
Lisaks käisin kohe esimesel nädalal indoneesia keele tunnis ning tegin põhiterminitest endale väikese lipikud, mida aeg-ajalt läbi käin. Tekkis kuidagi tunne, et kui siin juba nii palju käidud on võiks midagi ära ka õppida. Alustuseks võtsin tervitused, põhitoidud, numbrid ja kauplemiseks olulised väljendid.
toastmasters.jpg
Jõudsin ka Toastmastersi koosolekule. Nüüdseks oli see minu viies koosolek viiendas erinevas kohas. Sain siia ka Mammu (st mitte Dojo liikme) kaasa võtta, mis oli tore, sest mitmed ägedad üritused on kahjuks rangelt vaid liikmetele. Kuna aga Mammu tuli Eestist minuga siia reisima, siis töövälisel ajal üritan ikkagi temaga ka aega veeta. Küll teisel kuul jõuab Dojos rohkem hängida. 🙂

Reisiseltskond on seekord ise väga suures osas eestimaine. Esimeseks kuuks liitus minuga siia elama puhkav Mammu, Vietnamist liitus kaheks kuuks Marko ning nädalaks ajaks Sten ja Annu. Samuti tulevad aprilli lõpus Balile veel kaks BESTikat. Niiet meil on siin suhteliselt oma enda alumni miiting. 😛

mammule järg.png
Tegin Mammule üllatuse ning läksin talle salaja lennujaama vastu. Ta arvas, et organiseerisin hotellist lihtsalt autojuhi. Minu õde sai sellest kohe Instagramist teada, sest kasutan siiani sama juhti, keda Krissuga eelmine aasta kasutasime ning keda Krissu endiselt Instas jälgib. 😛 Juht mäletab ka Krissut väga hästi ning esimestel sõitudel ikka küsis tema kohta. Aa.. ja naljatilk Mammu tuli siia talvemantel ja kampsun käes 😀

Minu ja Mammu elukohaks sai seekord Surf Motel. Kuna ma vihkan commute-i ja Mammul polnud selle vastu midagi, siis asukoht on reaalselt Dojost üle tee ja kaks sammu majade vahele (st öösel on hea ja vaikne). Google Mapsil on kaugus 190 meetrit.

Kodu1 Surf Motel2.jpg
Tuba on meil nagu hotelli tuba ikka – kaks voodit, laud, riidekapisarnane asi ja vannituba. Kõik on puhas ja korras ja sooja vett tuleb hästi ja normaalse survega. Broneeringut tehes hoiatati ette, et ümberringi on ehitus. Samas ei häiri see õnneks üldse – päeval pole ma koduski ning öösel on kõik vaikne. Aknast paistev tuli ei sega ja vajadusel on olemas ka paksud kardinad. Samas ma tungivalt eelistan ärgata hommikupäikesega, mitte äratuskellaga, seega aken jääb avatuks.

Olles Hoi Ani elust inspireeritud rentisin seekord muudeks ringiliikumisteks (kohvikutesse minek, rand, surf) endale jalgratta ning väntan siin sellega. Liiga palju vajadust selleks muidugi ei ole, sest ka Echo Beach oma imeliste kohvikute ja päikeseloojangutega asub kodust vaid 400 meetri kaugusel ning sinna lähen ma pigem jala. Põhilist kasutust saabki ratas varahommikul surfima minnes, mis on koguni 1,5 km ots. Samas enne tööpäeva 30 minutit edasi-tagasi kõndida on oluline aeg küll.

Kodu1 Surf Motel.jpg
All korrusel on majal oma garaaž, kus ma oma jalgratast teiste rollerite ja mootorrataste vahel pargin. Lisaks on mõnus suur tšillimisala, pisike hoov ning värskendav hommikupoole bassein. Pärastlõunal kaob aiast päike ning on aeg asukohta vahetada.
Kodu1 Surf Motel1.jpg
Õnneks pole kaugele vaja minna, sest katusel asuvad baar, rannatoolid ja teine bassein.
hommik lifti aken majutus meeldib.jpg
Ja hommikul vara tööle minnes näeb liftist mägesid, mis päevaks on juba pilvedesse kattunud. 🙂 Ühesõnaga meeldib see majutus mulle nii väga, et pikendasin seda ka teiseks kuuks. Kohapeal sulas saab tõesti ikka palju soodsamaid diile kuid samas seoses kõrghooaja algusega, on paljud kohad siin nüüdseks ka 100% täis. Mul vedas ja sain veel viimase toa.

Niimoodi need esimesed nädalad Balil kulgenud ongi. Nagu alati tunnen ennast siin hästi ja koduselt, päikeseloojangud on ilusad ja elu on lill.

mina rannas.jpg
Loojangueelne suplus pesumasinas. Sest täpselt nii need lained tunduvad.. ma arvan.. ma pole kunagi pesumasinas olnud õnneks. 😀
tsikid rannas.jpeg
Leia pildilt kolm eestlast 🙂
loojang 2.jpg
Ilusad sumedad õhtud 🙂

PS. Lõpuks ometi avaldati mulle Bali tuututamiskultuuri salakeel!
Üks tuut – tähelepanu/ ettevaatust!
Kaks tuutu – hei, sõber!
Kolm tuutu – ilus tüdruk 🙂
EDIT: ma olen küllaltki kindel, et nagu ka kõik muu Balil, ei kehti see tuututamiskultuur 100% nii. Eilsel päevatripil käisid üks ja kaks tuutu küll täitsa suvaliselt.

Päikest!
Kati

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top