360° elumuutused …

.. ehk lugu sellest kuidas me 3 päevaga kõik oma uskumused ümber muutsime, maale kolisime, uue kodu ära sisustasime ja koera võtsime.

Kuna me oleme Markoga otsuse juba vastu võtnud Eestisse jääda, siis hoiame vaikselt ka kodudel silma peal. Iseenesest oleks ju tore millalgi oma isikliku pesa omada. Nagu tüüpilised noored ikka, siis ideaalis tahaks elada kesklinnas, merevaatega ja palju parke ja loodust võiks ka ümbruses olla. No läheb raskeks. 😀 Valdavalt oleme jõudnud järeldusele, et mõningaste mööndustega oleks ideaalsed paigad

  • Kalamaja – selle kasuks räägib väga tugevalt kesklinna lähedus ja kogu Telliskivi ja Noblessneri melu. Samuti oleme seal pool aastat kunagi elanud ja väga meeldis. Kalamaja suurimateks miinusteks on aga tihe asustus, mis ei võimalda suuri aknaid ja imelisi vaateid, vähene looduskeskkond ning “toredad” hinnad. 😀
  • Stroomi ranna Paldiski mnt ots – selle suurim boonus on asukoht – kesklinnale veel piisavalt lähedal, aga kodu ümber on nii metsa, merd kui terviseradu. Vaateid superpalju ilmselt ei saa aga oleneb kuidas need uusarendused sealkandis paigutatakse … ikka rohkem kui Kalamajas.

Umbes nii me oleme koguaeg rääkinud. Muid väga atraktiivseid piirkondi pole ka Tallinnas veel silma jäänud. Kaugemale linnast nagu väga ei taha. Ma olen üldse eluaeg rääkinud, et kaugemale kui Kristiine ma kesklinnast väga ei kujuta ettegi elamist.

Kuni ühel laupäeval kõik muutus..

Nimelt leidsin ma korteri Tiskreojas, Harku vallas, mitte-Tallinnas. Esiteks see korter ise oli väga lähedane sellele, mis me Markoga ideaalis otsime. Ning teiseks kuidagi kõik selle asukoha suhtes tundus nii hea. Mulle, kes ma olen eluaeg rääkinud, et ma kolin ainult kesklinnale lähemale, mitte enam kaugemale.

Esiteks tundus see asukoht järsku ideaalne, sest

  • tegemist on uue rajooniga, kus majade paigutus tundus piisavalt ruumikas ja lahe.
  • Rocca on vaid 3 minutilise sõidu kaugusel. Ja üldse tundus sealkandis järsku jube palju toimuvat – paar mõnusat restorani, suur valik toidupoode, Roccas on ka ujulaga MyFitness olemas, Vääna surfirand vaid 20 minuti sõidu kaugusel (ma ikka unistan et ükspäev oman isiklikku surfilauda ja kalipsot :D), palju terviseradasid ümberringi, meri lähedal jms.
  • uute rajooni ehitatakse spordiväljakuid, skatepark, kodupood ning väidetavalt isegi coworking ruumid.

Lisaks see korter! Maast-laeni akendega, õhtupäikesega ja kui paar seina ehitamata jätta siis täpselt see mida me otsinud oleme.

Kolmanda korruse nurgakorter oli just see, mida me omavahel juba meie koduks pidasime. Nii äge, nii suured aknad! Ja tundub, et keegi ei passi akendest liigselt sisse ka.

Ja no mida hindu. Ikka hoopis teine teema kui Kalamaja või Stromka äär. Nende kesklinna hindadega võiks Tiskresse palee osta.

Igal juhul nagu ilmselt aru saada, siis me olime mõlemad mega põnevil juba! Täiesti hämmeldunud, et meie esimene valik oleks päriselt linnast välja kolimine aga nii põnevil! Saatsime laupäeval kohe infopäringu ära ja jäime esmaspäeva ootama, et vastust ja edasist infot saada.

Ok.. mitte päris. Tegelikult sõitsime veel laupäeva õhtul pimedas ja vihmaga seda rajooni vaatama. Ja uuesti pühapäeval päevavalguses sinna majade vahele jalutama. Ja lisaks sellele sisustasin ma suhteliselt terve meie korteri juba ära ja valisin meile kõikidesse tubadesse seinavärvid ära. Ja korraks rääkisime isegi väikese koera võtmisest. 😀

Arvutisse tekkis juba 4 kausta korteriplaane ja inspiratsiooninäidiseid 😀

Ja siis tuli esmaspäev. Ja me ei saanud mingit vastust.

Ja teisipäev ning Marko oli valmis isegi helistama korteri asjus…

…kui järsku kodulehte värksendades nägime me seda saatusliku kirja:

MÜÜDUD

Kurat. Jälle tagasi alguses.
Kati

You Might Also Like

One Comment

  1. Täiskasvanud - lifeplaneship

    […] Samuti leidsime täpselt sellise planeeringuga korteri, mis vastas meie mõlema soovidele. Ja erinevalt eelmisest korrast, tegutsesime kiiresti ning pääsesime negatiivsetest üllatustest. […]

Leave a Reply

Back to top
%d bloggers like this: