3-2-1 võte! ja muud seiklused

Kuna puhkust oli mul Austraalias vaid kaks päeva ning ka nädalavahetusi jäi selle lühikese perioodi sisse väga vähe, üritasin leida erinevaid väiksemaid tegevusi, mida hommikusse või õhtusse paigutada. Samuti sobisid need ideaalselt mõne päevatripi algusesse või lõppu.

 • Muusikalid My Fair Lady ja Miracle City

Ma olen hiiglaslik muusikalide fänn, mistõttu olen ma alati teadnud, et Austraaliasse minnes pean ma mõnele etendusele ka minema. Ikkagi suurlinn ja laulud ilusti inglise keeles nii nagu ma nendega harjunud olen. Muidugi lootsin ma natuke hüljatuid näha kuid kahjuks sellist õnne polnud. See-eest sain Capitol teatris vaadata samuti väga populaarset ja head Minu veetleva leedi muusikali ning ooperimajas Imelinna.

my fair lady3.JPG
My Fair Lady meeldis mulle väga!
my fair lady2.JPG
Ainsana olin üllatunud jälle, kuidas teatrikultuur mujal maailmas Eestist nii erineb. Koht ise nägi välja uhkuselt nagu Estonia teater kuid üksjagu leidus ka teatrikülalisi, kes olid ranna lühkarites ja t-särkides.

Miracle City oli tore ajaviide õhtuks kuid sisult veidi kahtlane ja lõppes ka poole pealt minu arust. Igal juhul suurt vaimustust sellest ei tekkinud.

 • Muuseumid Australian Museum ja Art Gallery of NSW ning tänavakunst

Eelmainitud kaks muuseumi on Sydney kesklinnas vist ühed suuremad või vähemalt igas turistinimekirjas olid nad välja toodud. Australian Museum oli rohkem kunstimuuseum, kus oli väljapanekuid nii Austraaliast kui ka mujalt maailmast, alates ajaloolisest kunstist kuni abstraktse kunstini.

pühap1.jpg
Miskit igale maitsele. All reas keskmise pildi autoril sai vist värv varakult otsa.
pühap.jpg
Muuseumi ees muruplatsil olid päris huvitavad jutunurgad. 😛

Art Gallery of NSW eksponeeris eelkõige ajalugu, loomi ning vääriskive.

australian museum.jpg
Veidi mitmekülgsem muuseum kus nägi ka palju rohkem lapsi

Lisaks eelmainitule sattusin ka mitmes kohas tänaval erinevatele väljapanekutele peale.

lambad magasid.JPG
Äge pilt fotonäituselt Hyde pargist – lambad ärkasid hommikul üles ja tõusid “voodikohast” püsti.
tänavaartistid.JPG
Ülimalt armsad õed-vennad, kes laulsid ja tantsisid. Pärast vaatasin järgi, et nad on poolkuulsused ka – käisid Austraalia talendisaates ja sulatasid seal südameid.
 • Toastmasters
toastmasters2.JPG
Noo nüüdseks oli asi juba põhimõttes, et tahaks Sydneys ühte Toastmasteri klubi külastada. Üllatuslikult oli see kõige kehvem Toastmastersi koosolek kus ma senini käinud olen. Aga sain aru, et see oli suhteliselt uus klubi ka endiselt, mis selgitab sealset segadust. Üldiselt oli tore ikka. Natuke naljakaks hakkab aga selgitamine muutuma, et ei ma ei ole Toastmasteri liige aga ma olen käinud neljal koosolekul kolmes erinevas riigis ja neljas erinevas linnas.

Tallinnas tahan ka nüüd koosolekule minna. Kahjuks selle aasta viimased koosolekud enam ajaliselt mulle ei sobi kuid äkki jaanuari esimesele õnnestub ennast sobitada. Kui kunagi paiksemaks peaksin jääma liituksin ehk klubigagi hea meelega.

 • Poetry Slam ehk luuleprõmm

See oli minu jaoks üks reisi tipphetki ja kuidagi eriti äge elamus! Kuigi Eestis ma väga kuulnud ei ole, et sellist tegevust oleks, siis tänu TED kõnedele olen varem fännanud Sarah Kay ja Phil Kaye etteasteid (juutuubige neid.. nad on nii ägedad! Eriti nende An Origin Story ja When Love Arrives).

Poetry Slamil esitatakse suusõnaliselt luulet. Aga tegemist ei ole nii-öelda klassikalise luulega (üks luuletus rääkis ka selles :D), mis on hullult keeruline vaid pigem on rõhk emotsioonide ja asjakohaliste teemade edasi andmisel. Ma ütleks, et luuleprõmmil esitatav luule on rohkem iga inimese luule kuid see-eest kõvasti emotsionaalsem. Ma ei tea.. võibolla ajan praegu häma aga igal juhul mul on selline mulje. Osalejad/esinejad olid vanusest 12 kuni eakamad inimesed.

Igal juhul.. see Poetry Slam oli tegelikult mitu kuud kestnud üleriigilise luuleslämmi finaal, kus üleriigiline võitja valiti. Igast osariigist oli juba üks parim välja valitud, kes siis Sydney ooperimajas meile esineda sai.

poetry slammmmm.jpg
Pildil peidab oma nägu võitja – 12-aastane Sonni. Mis eriti äge on, et ma sattusin istuma Sonni ema ja vanaema kõrvale ning jutustasin nendega ka veidi enne õhtu algust. Seega hoidsin algusest peale Sonnile pöialt ja väga äge oli ka tema pere närvitsemist ja emotsioone kõrvalt näha.

Miks mulle luuleslämm nii tugeva emotsiooni jättis? Sest kogu see õhkkond oli nii võimas ja toetav ja lood, mida jagati olid nii isiklikud ja asjakohased. Üks asi on enda tundeid ja mõtteid paberile panna kuid neid veel nii tugevate emotsioonidega jagada nii paljude inimestega on midagi hoopis muud. Ja see oli lihtsalt nii äge ja võimas emotsioon seal ruumis. Ja minu arust lausa kadestusväärne kui julged need inimesed on, et nad kõike seda, mida nad esitavad jagavad. Ja veel nii hästi ja kaasahaaravalt. Raske on seda õhkkonda ja neid tekkinud emotsioone sõnadesse panna.

Lisaks meeldis mulle väga luuleprõmmide tava, et kui esineja ütleb midagi, millega sa kuulajana samastud, siis sa nipsutad sõrmi. Ma kujutan ette, et see on kõik ka üksjagu terapeutiline.

 • Screenplay pidu

Seni reisil kohatud inimesed on ikka ägedad! Kelly, kellega Ubudis Roamis kohtusime nägi sotsiaalmeediast, et viibin Sydneys ning võttis minuga ühendust. Ta ise küll hetkel Sydneys ei olnud (tüüpilised nomad-sõbrad :D) kuid viis mind kokku enda Sydney seltskonnaga ning kutsus ühele veidi teistmoodi peole.

peole.JPG
Peoleeeee!
13.jpg
Pidu, kuhu mind kutsuti oli Screenplay pidu ehk tegime peo jooksul 2,5 lühifilmi. Sealjuures kõik sisud ja tekstid mõtlesime kohapeal kogu kambaga välja.
29.jpg
Meie näitlemisoskused olid küll kaugel professionaalsusest kuid see-eest oli meil päriselt väga äge ja professionaalne kaameramees.
3.jpg
Lisaks huvitavale sisule oli pidu alkoholivaba ja vegan. Välja arvatud kogemata minu viidud toorjuustukook. 😀
33.jpg
Vasakul on JL pidude sarja autor ja korraldaja ning Kelly sõber, kellega mind kokku viidi. John korraldab iga kuu erineva temaatikaga alkovabasid ja vegan pidusid. Näiteks oli hiljuti smuutipidu, kus kõik tulid oma mikseritega ning laud oli lookas erinevatest koostisosadest ja kõik katsetasid erinevaid smuutisid. Detsembris pidi tulema tänulikkuse pidu. Seda veel täpsustan, mis see endast sisaldab aga kõlas hullult äge. 😛
49.jpg
Väga äge seltskond ja hunnik erievaid inimesi 🙂

Pidu algas päeval juba kell kolm ning lõppes umbes 9-10 vahel. Läksin siis bussipeatusesse bussi ootama ja nägin seal kahte teist peokülalist, kes ütlesid, et buss tuleb alles 25 minuti pärast. Nemad tellisid Uberi aga lähevad kahjuks täpselt vastand suunas. Noo okei.. ma siis kõnnin lihtsalt järgmisesse peatusesse, et aega parajaks teha – ilm oli soe ja õhtu kena.

Selle peale vaadati mind veidi veidralt.
Tema: Jaa-jaa, okei mine jah.. see on siin päris turvaline piirkond küll..
Mina: Ee, kust see nüüd tuli. Kas ma peaks muretsema millegi pärast? (selline korraliku liiklusega elurajoon oli, kus ma tundsin kuni selle lauseni küll ennast väga hästi)
Tema: Ei no jaa. See on turvaline piirkond küll. Et nagu mõrvasid ei ole.

Noo mida. 😀 Kust see nüüd jälle tuli? Igal juhul ütlesime oma head aegad ning seadsin sammud järgmise bussipeatuse poole. Kaks peatust suutsin kõndida ja siis hakkas eelnevale jutule mõeldes kõhe ning jäin bussipeatusesse ikkagi bussi ootama.

 • Twerki ja postitantsu trennid

Mul on bucketlistis bungee workout trenn (seda tehakse nt Bangkokis). Lootsin siis ka Sydneyst ägedaid trenne leida kuid kahjuks midagi väga eripärast seekord ei tuvastanud. Otsingu tulemusel sattusin hoopis Aussie Twerk klassi ehk käisin twerkimas ehk sain teada, et Miley Cyruse vahepealsed tantsukavad on kõvasti keerukamad ikka kui nad välja paistavad. 😀 Nalja sai aga üksjagu ja inimesed olid ka kõik väga toredad.

DSC_2009.jpg
Kõige ilusam trenni riietusruum, mida näinud olen vist.
DSC_2015.JPG
Lisaks pakuti mulle, et võin veel järgmine päev ka tasuta postitantsu trenni minna. Noo kui pakutakse siis miks mitte!
_20171020_183711.JPG
Postitantsus olen küll Eestis ka käinud kuid tahaks öelda, et Sydneys tuli paremini välja. 😛 Igal juhul oli väga äge jälle üle pika aja.
 • Hyde Parki Night Noodle Market ehk õhtune nuudliturg
DSC_1864.JPG
Tegemist oli lihtsalt toidukärude ja meluga Hyde pargis. Mingi giid kirjeldas seda üritust hästi kuidagi nii, et nad üritavad teha Aasia toitu aga see tuleb neil kehvemini välja ja siis üritavad nad teha tänavafestivali aga toidud on tavalisest kallimad. Nõustun täiesti – hinnad olid päris kallid (mitte Eesti standardi järgi vaid ka seal) ja see üks suupiste mis ma ostsin sealt oli megakehv. Aga melu oli tore ja äge, et isegi vihm inimesi laiali ei ajanud. 🙂
 • Pargikultuur – Royal Botanic Gardens

Mulle hullult meeldib Sydney pargikultuur. Nädalavahetusel Royal Botanic Gardensist läbi jalutades näeb seal nii cheerleadimist harjutavaid väikeseid tüdrukuid kui spordiharrastajaid jooksmas kui seltskonnamänge kui sünnipäevapidusid kui pere sööminguid kui ka pulmapidusid. Pargid on inimesi täis ja ka väike tibuvihm ei aja kedagi ära. Üldse on kõikjal pidevalt näha sportivaid austraallasi. Nad näevad üldiselt kõik väga tervislikud ja head välja ma ütleks.. Sydneys vähemalt.

üksi reisija pildid.JPG
Royal Botanic Gardens on hiiglaslik aga hullult kena park 🙂 Ilus vaade ka ooperimajale ja sillale
tue-1.jpg
Aa.. kõik Austraalia vanamehed näevad välja nagu Alf kodus ja võõrsilt mu arust. 😀
DSC_1974.jpg
Ja kõik noored kannavad päriselt selliseid koolivorme nagu kodus ja võõrsil. Igasuguseid kukununnusid kleidikesi ja kübaraid nägin. Päris jubedad 😀
 • The Rocks

Üks piirkond, kuhu soovitatakse ka jalutama minna kindlasti on the Rocks ehk koht kust Sydney alguse sai. Käisin seal ühe soomlasega, kellega majutuses tutvusin. 🙂

linnapeal .jpg
The Rocksi piirkonnast mul ägedaid pilte kahjuks pole aga suht selline armas telliskivilik piirkond oli.
kangarod linnapeal.JPG
Igasugu veidrusi näeb linnapeal. 😀
hire hubbi.JPG
Seal auto peal on kirjas “hire a hubby” ehk palka abikaasa. 😀  Pakutakse handymane ehk meistrimehi.
 • Coworking kohad Vibewire, WOTSO WorkSpace – Neutral Bay ja Pyrmontis ja kodu Sydney Pod

Lisaks käisin veel kolmes coworking kohas. Kuala Lumpuri coworking kohast WorQ sain endale paketi telefoni äppile, millega saan ühe päeva kuus teatud coworking kohtades üle maailma tasuta käia.

WOTSO N.jpg
WOTSO Neutral Bay – pole paha vaade CBD-le. 🙂
WOTSO P.jpg
WOTSO Pyrmont – mu lemmik Sydneys! Ja vastuvõtt oli ka nii soe ja äge.
wotso p 934.jpg
Väljapääs 😛

Vibewire oli lihtsalt laoruum toolidega ja suhteliselt meh.

Ülejäänud aja tegin tööd kodust.

Kodu the Pod.jpg
Kapslistiilis hostel Sydney kesklinnas. Asukoht oli super, hostel puhas, köök hästi varustatud ja töötajad toredad. Lisaks pakkus see ideaalset tasakaalu, et saada olla inimeste keskel ja inimestega suhelda vs õhtul tõmban kardina oma voodile ette ja saan privaatsust nautida ikkagi.
kehv pann kaaneta.jpg
Õhtusöök – ma arvan, et ma pole nii palju Caesari salatit terve elu jooksul söönud kui Sydneys. Ja üldse salateid. Ma väga igatsesin värskeid salateid ning Sydneys on valik nii hea ja lihtne. Ja erinevaid imelisi salatisegusid müüakse ka pakis valmis kujul.
sokid kuivavad.JPG
Sokkide kuivatamine :D. Paari riidekappi/ riiulit vajaksin ma ikkagi rohkem.

Päikest!
Kati

You Might Also Like

One Comment

 1. Pilguheit Dublini ellu – lifeplaneship

  […] suured ning internet okei, et sai vabalt tööd teha. Küll aga võrreldes nt Singapuri või Austraalia kogemusega, siis sealsed kapselmajutuskohad tundusid puhtamad (eriti köögi ala) ja […]

Leave a Reply

Back to top
%d bloggers like this: